Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

Postup na celoslovenské kolo SOČ

Krajské kolo SOČ sa uskutočnila 7. 4. v Starej Turej. Našu školu reprezentovali dve práce v odbore Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia.

Výsledky:

  1. A. Sobota, H. Ďurišová: Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry. OA PD
  2. M. Slávik: Soucer - váš zdroj dobrej kávy - SOŠ Stará Turá
  3. A. Čechová, I. Adamcová, S. Žiak: tóó je voda ! (studničky a pramene hornej Nitry) OA PD

Autorom a konzultantovi p. Malegovi blahoželáme. Prvé a tretie miesta sú veľmi pekným úspechom, na celoslovenskú súťaž SOČ, ktorá je 26.4.-28.4.2017 v Banskej Bystrici postupujú prví dvaja!!!  :o(  Tým viac Andrejovi Sobotovi prajeme dobré nervy a veľa úspechov.  
 

 

Participatívny rozpočet TSK

Máš ozaj dobrý nápad? Polož ho na papier a pošli na Trenčiansku župu! @Trenčiansky samosprávny kraj na jeho realizáciu prispeje zo svojho rozpočtu. Možnosť prihlásiť sa je do konca mája 2017. Viac info tu: 

 

Otestujte sa z digitálnych zručností v IT Fitness teste 2017

Digitálne zručnosti sú v súčasnosti rovnako dôležité ako vedieť čítať, písať či počítať. Dnes už polovica všetkých zamestnancov v EÚ sedí za počítačom a takmer 90 % všetkých pracovných miest si vyžaduje aspoň základný stupeň digitálnych zručností. Na zmeranie svojich reálnych IT vedomostí Slovákom každoročne pomáha IT Fitness test. IT Fitness test vám dá jasnú predstavu o tom, či zvládate prácu s počítačom a internetom na úrovni, ktorú dnes bežne požadujú zamestnávatelia.
 

Najlepší futbalisti v Trenčianskom kraji sú z OA Prievidza

Našu školu v krajskom kole vo veľkom futbale reprezentovali Dušan Šaray, Dávid Kliniec, Denis Šmida, Tomáš Gunda, Milan Gibas, Denis Makás, Dávid Lenhart, Samuel Fitzel, Juraj Borko, Samuel Žiak, Adam Beka, Boris Polevka, Roman Svitok, Lubo Mečiar, Samuel Líška. Nad Gymnáziom Myjava vyhrali 3:0, s SOŠ strojníckou Považská Bystrica vyhrali na penalty 3:2 (jedenástku premenili Kliniec, Gunda a Fitzel). Hrdé mužstvo Obchodnej akadémie v Prievidzi postúpilo do celoslovenskéhéo finále. Hurá!
 
V Bánovciach nad Bebravou bolo aj finále v hádzanej žiakov stredných škôl Trenčianskeho kraja. S OA Považská Bystrica sme prehrali 13:18, nad SOŠLT Trenčín sme vyhrali vysoko 25:4. Naša Obchodná akadémia tak získala, podobne ako pred dvomi mesiacmi v basketbale, druhé miesto v kraji. Blahoželáme!
 

 

Prihláste sa do Poľska 2017

Aj v budúcom školskom roku 2017/2018 pripravíme pre našich žiakov množstvo atraktívnych vzdelávacích aktivít.   Jednou z nich bude exkurzia do Poľska. Po informačných zápisoch a overovaní záujmu Vám ponúkame záväznú prihlášku: Krakow, Oswiecim, Wielicka, 6. - 8. 9. 2017, cena: 81,- € iba raňajky alebo 92,- € s polpenziou + poistka. V cene: doprava busom, 2x noclah, strava podla vyberu, vstupenky Oswietcim, Wielicka.

Prihlasovací formulár: Poľsko 2017

Vyplnením formuláru vyjadrite svoj záväzný záujem o účasť na exkurzii, termín: ASAP 

 

Exkurzia v kúpeľoch Bojnice

O tohtoročnej exkurzii do Kúpeľov Bojnice, 28. marca 2017 informuje web mesta Prievidza a aj školský servis agentúry TASR, autorokou článku je Kristína Majtenyi z III. A triedy. 

 

Deň učiteľov 2017

Celosvetový deň učiteľov je 5. októbra. U nás si mnoho rokov pripomíname aj Deň učiteľov - 28. marca, na výročie narodenia Jána Amosa Komenského. Mesto Prievidza pri tejto príležitosti prijalo návrh našej školy a ocenilo našu kolegyňu Ing. Vieru Hofierkovú Dekanovú, ktorej blahoželáme a ďakujeme za kvalitnú prácu.

Rovnako ďakujeme za všetko a prajeme len to najlepšie našim učiteľom, ktorí pôsobili alebo pôsobia na Obchodnej akadémii v Prievidzi.

Všetko najlepšie ku Dňu učiteľov 2017!

 

Celoslovenské kolo v súťaži Spracovanie informácií na počítači

V dňoch 22. 03. 2017 až 23. 03. 2017 sa konalo celoslovenské kolo v spracovaní informácií na počítači. Organizátorom akcie boli ŠIOV a Obchodná akadémia Rožňava. Našu školu reprezentovala žiačka II. A triedy Andrea Valnerová v tretej súťažnej disciplíne wordprocessing. Umiestnila sa na šiestom mieste. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
 

Exkurzia v Generali

Dňa 21. 03. 2017 sa žiaci 3.A a 3.B triedy z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v poisťovni Generali. Prednášku o produktoch poisťovne pripravili dve sympatické dámy. Najviac sme sa však zamerali na cestovné poistenie, ktoré súvisí s našim predmetom. Celá prednáška trvala hodinu. Na stretnutí vládla príjemná atmosféra. Po prednáške sme mali priestor na otázky. A o otázky nebola núdza. 

  

  

 

Učiace sa Slovensko - pripomienkovanie

Po dobu šiestich týždňov je pre odbornú, ale aj širokú verejnosť prístupná jedinečná možnosť podieľať sa na tvorbe Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa SlovenskoVyplnením formulára môže každý podať pripomienky alebo podnety k zverejnenému návrhu. Formulár zohľadňuje jednotlivé témy, umožňuje hlasovať o pripomienkach a ponúka užívateľský komfort, pomôže s vytriedením a aplikáciou zaujímavých pripomienok alebo podnetov. Kliknite na http://uciacesaslovensko.minedu.sk/ 

 

MATURITA 2017

Tento školský rok sa na našej škole v riadnom termíne maturuje od marca do júna 2017. V marci (14. - 16. marca 2017 je externá časť a písomná forma internej časti MS, časť maturantov bude maturovať elektronickou formou offline), v apríli (24. - 26. apríla 2017 je praktická časť odbornej zložky MS) a v máji až júni (29.5. - 2.6. 2017 je ústna forma internej časti MS). Keďže sme certifikačnou školou pre elektronické celoštátne testovania, mali sme 14. - 15. februára 2017 aj generálnu skúšku elektronickej maturity

Kód našej školy je 636105. Prihlásených máme 89 maturantov, z ktorých je 77 štvrtákov. Milí maturanti, pre bezproblémový priebeh maturít, pre vaše čo najlepšie výsledky MS, je nesmierne dôležité aktívne sledovať všetky informačné zdroje, efektívne komunikovať a snažiť sa pozitívne prekvapiť a vyniknúť. Prečítajte si pokyny pre maturantov, nájdite sa v maturitných zoznamoch atď. Všetci zamestnanci školy, rodičia, príbuzní a priatelia vám budú počas MS držať palce, chcú vám len to najlepšie a želajú vám úspech na maturitných skúškach 2017.

Dňa 15. marca sa prihlásení žiaci 3. ročníka  zúčastnia kariérneho testovania. Organizáciu a rozpis nájdete TU. Neprihlasení žiaci sa zúčastnia festivalu Jeden svet.

 

Snímky z návštevy TSK 22.02.2017

Na pozvanie župana TSK sa žiaci III. B zúčastnili návštevy na úrade p. Jaroslava Bašku. Pán predseda prispel 330.- eurami na ich zbierku ŠKOLA NAMIESTO ULICE na podporu vzdelávania afganskych detí. Tlačová správa

 

 

Školské a regionálne kolo SOČ 2017

Po roku v našej škole bola opäť SOČ-ka – stredoškolská odborná čínnosť. V školskom kole súťaže žiackych projektov 23.2.2017 súťažili tentoraz iba dve (!) práce, v odbore  08 – Hotelierstvo, gastronómia, cestovný ruch, školiteľom je S. Malega. 
  1. miesto: A. Sobota a H. Ďurišová  „Fajn Fančová a iné štále hornej Nitry“
  2. miesto: A. Čechová, I. Adamcová a S. Žiak „tóó je voda! (studničky a pramene hornej Nitry)   

Po úspechu v regionálnopm kole v Novom meste nad Váhom obe práce postúpili vo svojej kategórii do krajského kola. Blahoželáme! 

 

 

 

Poďakovanie od "Úsmev ako dar"

 

Snímky zo Dňa otvorených dverí 2017

 Všetkým, ktorí medzi nás prišli, ďakujeme za návštevu. Bolo nám s vami príjemne. Veríme, že sa opäť uvidíme na prijímacích skúškach, na zápise, na nultom ZRŠ  a v potom v septembri 2017, kedy vás naša škola uvíta už v novom šate. 

 

  

 

Aktivity na prevenciu prejavov rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu, extrémizmu a foriem intolerancie

Obchodná akadémia v Prievidzi na odporúčanie p. ministra Plavčana zakomponovala dodatok č. 1 ku Štátnemu vzdelávaciemu programu do svojho školského vzdelávacieho programu a realizuje vlastné aktivity na prevenciu prejavov intolerancie a extrémizmu. Viacerí naši učitelia a žiaci sa zúčastnili 21. januára 2017 Pochodu vďaky SNP v Cigli a Handlovej. Zúčastňujeme sa aj schôdzí ZO Zväzu protifašistických bojovníkov v Prievidzi. Organizovali sme krajské kolo Olympiády ľudských práv.

Zapájame sa do adopčného projektu „škola namiesto ulice“ pre deti v Afganistane. Zbierku pre deti z Afganistanu v rámci projektu „Škola namiesto ulice“ podporil aj trenčiansky župan Jaroslav Baška.  Príspevok župana Bašku vo výške 330,- eur umožní jednému afganskému dieťaťu študovať celý rok. Ďakujeme. Viac o adopčnom programe na našej škole v samostatnom článku

 


Strana 9 z 32

Moja story, tvoja story

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 319/2008 Z. z. o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka v znení vyhlášky č. 269/2009 Z. z. upravuje zoznam vybraných inštitúcií oprávnených vydávať jazykové certifikáty ako náhradu maturitnej skúšky z cudzieho jazyka a podrobnosti o uznávaní náhrady maturitnej skúšky z cudzieho jazyka.

Žiak, ktorý získa jazykový certifikát v školskom roku, v ktorom koná maturitnú skúšku z predmetu zo skupiny predmetov cudzí jazyk, môže požiadať riaditeľa školy o uznanie jazykového certifikátu podľa odseku 1 alebo odseku 2 najneskôr do 1. marca.


Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 54 hostí