Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

EXKURZIA V BOJNICIACH

Žiaci III. A  z predmetu podnikanie v cestovnom ruchu navštívili kúpele Bojnice. Veronika Rechtová, pracovníčka oddelenie marketingu kúpeľov ukázala žiakom ubytovacie priestory liečebných domov Mier, Baník a Lysec. Žiaci nazreli do priestorov kúpeľných procedúr, termálnych bazénov, wellness a saunového sveta 

 

 

Deň narcisov 2018

Aj tento rok naši žiaci opäť podporili najväčšiu celoslovenskú zbierku DEŇ NARCISOV, ktorú organizuje Liga proti rakovine. V našej škole, ale aj v uliciach Prievidze, sa našim hliadkam podarilo rozdať 400 narcisov a vyzbierať 580 €. Získaný výnos zbierky sme už odoslali na účet Ligy proti rakovine. Všetkým dobrovoľníkom z I.B, II.B, III.A a III.B ĎAKUJEME za úsilie, nadšenie a empatiu. A veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým tým, ktorí zbierku podporili.

Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch, situáciách a výzvach. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.
 

Keď maturitné písomky, tak OŽAZ

Zatiaľ čo sa štvrtáci Obchodnej akadémie Prievidza potili na praktických maturitách, tretiaci sa  potili na horách.

Od pondelka do stredy (9 - 11. 4. 2018) sa konala v našej škole praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. V tieto dni sa konal aj kurz ochrany života a zdravia pre tretí ročník.

OŽAZ alebo Kurz ochrany života a zdravia sa organizuje v treťom ročníku v trvaní 3 dní po 7 hodín výcviku. Kurz je súčasťou školského vzdelávacieho programu, plánu práce školy a účasť žiaka na kurze je povinná. Súčasťou programu aj pobyt v prírode, počas ktorého sú žiaci vedení k ochrane a k čistote prírodného prostredia, k poznávaniu prírodných úkazov, liečivých a chránených rastlín.

Prvý deň,  v pondelok 9.4., sme navštívili Kostol sv. Mikuláša v Porube. Tu sme si spoločne prezreli jednu z najstarších pamiatok v regióne horná Nitra. Je národnou kultúrnou pamiatkou. Kostol bol postavený na prelome 13. a 14. storočia. Usadili sme sa, počúvali sme. Dozvedeli sme sa aj mnoho zaujímavých vecí o maľbách, organe, zvonoch a taktiež o oltári. Keď sme si prezreli maľby, vybrali sme sa na balkón. Pekný... Z balkóna sme sa presunuli do kostolnej veže. Schody boli drevené, staré a strmé. Vo veži dva veľké kostolné zvony. Krásne výhľady na okolie...

Druhý deň začal v Bojniciach. Presunuli sme sa na poniklecovú lúku v Strážovských vrchoch. Tu rastie Pulsatilla subslavica, tak sa poniklec prostredný nazýva po latinsky. Chránená kvetina, ktorej je stále menej. Deň končil na vyhliadke nad Bojnicami.  

Posledný deň nášho kurzu sme absolvovali túru na Hrádok za obcou Kamenec pod Vtáčnikom. Autobusom sme sa vyviezli až k bývalému, teraz už rozbitému amfiteátru Píly. Tu sa začínala naša túra. Po predošlom upršanom dni sa veľmi šmýkalo. Cestou sme mali možnosť vidieť aj pár horolezcov, ktorí liezli lanami po skalách. Zdolávanie rebríkov sme s menšími obavami nakoniec všetci zvládli. Po zdolaní rebríkov a reťazí sme sa dostali na cieľ našej cesty – Hrádok. Má výšku 662 n. m. Hrádok nám poskytol nádherný výhľad na pohorie Vtáčnik , Bystričiansku dolinu či skalné útvary Dvanásť sestier. Po týchto krásnych výhľadoch a fotení nás čakala cesta cez chránenú oblasť Makovište k autobusu.

Tieto tri dni sme mali možnosť spoznať ďalšie krásy našej prírody. Všetci máme na čo spomínať – bolo úžasne.  J
Jessica Chochulová, Bianka Tkáčiková, Nikola Vačková, 3.A Obchodná akadémia Prievidza 

  

 

Maturitné skúšky, kurz ochrany života a zdravia, účelové cvičenie, klasifikačná porada...

V týždni 9. - 13. apríla 2018 sa na našej škole konajú rôzne aktivity, predpísané školským vzdelávacím programom a plánom činnosti na školský rok 2017/2018. 

Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky prebieha od pondelka do stredy, rovnako aj kurz ochrany života a zdravia pre tretí ročník. Prváci a druháci absolvujú v stredu účelové cvičenie. Vo štvrtok zhodnotíme priebežné výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi na klasifikačnej porade za tretí štvrťrok školského roka. O 16:00 sú triedne schôdze rodičovského združenia, v kmeňových učebniach.

Prebieha zber údajov pre skladbu voliteľných predmetov budúcich tretiakov a štvrtákov. Nezabúdame ani na mimoškolskú činnosť - krúžky pracujú a prinášajú pekné úspechy. Súčasne sa pripravujeme na blížiace sa prijímacie konanie - už sa tešíme na tri triedy našich budúcich prvákov.

 

Krajské kolo SOČ 2018 v Starej Turej

Na Strednej odbornej škole v Starej Turej sa v piatok 6. apríla 2018 zišlo 164 stredoškolákov z Trenčianskeho kraja, ktorí obhajovali svoje práce v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Ako sa uvádza v tlačovej správe Trenčianskeho samosprávneho kraja, krajské kolo SOČ prebiehalo v sedemnástich kategóriách, z ktorých vždy dvaja najlepší postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať o dva týždne v Žiline. 

V štyridsiatom ročníku SOČ sme mali v krajskom kole 5 prác v štyroch kategóriách od šiestich autorov (päť dievčat a jeden chlapec; jedna prváčka, dve tretiačky a tri druháčky) so štyrmi konzultantmi. Dvaja naši učitelia vykonávali aj náročnú a zodpovednú úlohu členov hodnotiacich komisií v odboroch 02 a 08. V niektorých komisiách boli len tri práce, v iných aj dvanásť. Naši riešitelia súťažili v komisiách s veľkou konkurenciou, aj preto sme radi, že odborné komisie kladne zhodnotili úroveň ich prác a nominovali ich na popredné miesta. Výsledky odbornej práce žiakov našej školy sú potešiteľné. Dosiahli sme veľmi pekné umiestnenia: prvé, druhé, tretie, štvrté a desiate miesto. 

 • 10. miesto: Michaela Šovčíková, I. B: ŠKOLA NAMIESTO ULICE, odbor 01 Problematika voľného času, vedúci práce Stanislav Malega. Michaela je prváčka a už dosiahla veľmi pekné umiestnenie vo svojej kategórii. Je našou nádejou do budúcich ročníkov SOČ. Blahoželáme!
 • 2. miesto a postup na Slovensko: Aneta Černáková, III. B: PRIEVIDZA BEZ BARIÉR, odbor 08 Cestovný ruch, hoteliérstvo, gastronómia. Vedúca práce Dagmar Majdanová. Blahoželáme k postupu a držíme palce v celoštátnom kole SOČ!
 • 1. miesto a postup na Slovensko: Dominika Erneková, Natália Šovčíková II. A: HISTORICKÉ ZOZNAMY OBYVATEĽOV OBCE CIGEĽ, odbor 13 História, filozofia, právne vedy. Vedúci práce Ivan Kadlečík. Naša stredná odborná škola po prvýkrát zvíťazila v v tejto kategórii a veríme, že máme šance na úspech aj v celoštátnej súťaži.
 • 3. miesto: Jaroslav Hasák, III. A: E-SHOP AKO? ÁNO ALEBO NIE?, odbor 15 Ekonomika a riadenie, vedúca práce Katarína Pekárová. Jaroslav  uplatnil svoje praktické skúsenosti s prevádzkou e-shopu do krásneho umiestnenia, v našej "hlavnej" kategórii Ekonomika a riadenie, na stupni víťazov. Blahoželáme!
 • 4. miesto: Natália Lajtmanová, II. B: JE SKVELÉ BYŤ V EURÓPSKEJ ÚNII, odbor 13 História, filozofia, právne vedy. Vedúca práce Dagmar Majdanová. Natália mala kvalitnú prácu a výbornú prezentáciu, iba o vlások jej uniklo umiestnenie na stupni víťazov v kategórii, v ktorej  sme mali až dve práce. Blahoželáme.

 Krásne výsledky prác našich žiakov v 40. ročníku SOČ sú príspevkom ku sedemdesiatemu výročiu Obchodnej akadémie v Prievidzi, sú potvrdením predchádzajúcich úspechov OA, keďže sme už neraz dosiahli prvé miesta v kraji aj na Slovensku. Sú aj dôkazom súčasnej kvality výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole, výsledkom tvorivej a inšpiratívnej práce žiakov i učiteľov na vyučovaní, v krúžkovej činnosti, aj mimo školy.

 

Sme najlepší vo wordprocessingu na Slovensku!

Výsledková listina celoštátneho kola súťaže v spracovaní informácií na počítači uvádza v kategórii UTX našu študentku Lenku Roháčovú na krásnom deviatom mieste. Lenka je prváčka a už bola v celoslovenskej súťaži v prvej desiatke, blahoželáme!

V kategórii wordprocessing máme celoslovenskú víťazku - Andrea Valnerová z III. A. Druhé miesto išlo do Senice, a tretia na Slovensku je naša Veronika Domanická. V prvej desiatke sme ešte získali šieste, ôsme a desiate miesto (Patrícia Litwiaková, Lucia Slivoňová a Natália Lajtmanová).

Blahoželáme, je to veľký úspech Obchodnej akadémie v Prievidzi a leví podiel na ňom majú okrem šikovných a pracovitých dievčat aj naše učiteľky informatiky Ing. Balková, Ing. Hofierková, RNDr. Kadlečíková. Ďakujeme a blahoželáme.

 

Súťaž Mladý účtovník 2018

Regionálne kolo súťaže Mladý účtovník sa konalo 23. marca 2018 v Žiline v priestoroch  Žilinskej univerzity, Fakulty riadenia a informatiky. Olympiádu organizuje Slovenská komora certifikovaných účtovníkov – SKCÚ (www.skcu.sk) v spolupráci so spoločnosťou KROS a. s. (www.kros.sk).

 Olympiáda prebiehala na počítačoch a v účtovnom softvéri OMEGA. Našu školu reprezentovali Danka Juríková a  Kristína Púryová (obe zo IV. C). Po vyhodnotení riešení postúpi 15 najlepších študentov z regionálnych kôl v Bratislave, Košiciach a v Žiline do celoštátneho kola. Použitie účtovného softvéru OMEGA pri súťaži prináša zvýšenie kvality súťaže, zlepšenie a zrýchlenie možností klasifikácie a má aj praktický prínos pre jej účastníkov, ktorí získajú cenné skúsenosti využiteľné v ďalšom živote. OMEGA patrí k najrozšírenejším a aj najobľúbenejším účtovným softvérom na slovenskom trhu – používa ho už viac ako 20 000 firiem. Účtovný softvér OMEGA tiež spĺňa všetky náročné kritériá a potreby škôl – vďaka projektu Podpora škôl je jeho použitie pre účely výučby v školách a vzdelávacích zariadeniach celkom bezplatné.

 

Olympiáda vo francúzskom jazyku, šk. rok 2017/2018

Dňa 27. marca 2018 sa na Obchodnej akadémii v Prievidzi uskutočnilo školské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku študentov 1.a 2. ročníka, kategória 2A. Študenti si precvičili svoje vedomosti a zručnosti z oblasti francúzskej gramatiky, lexiky a konverzácie. Zúčastnili sa jej študenti: Jevčáková Elena II.A, Makovcová Veronika II.A, Domanická Veronika II.A, Plachá Alexandra II.A, Krausková Sarah II.A.

Porota udelila 3 miesta, ktoré získali:  

 • 1. miesto:                           Plachá Alexandra
 • 2. miesto:                           Krausková Sarah
 • 3. miesto:                           Jevčáková Elena

Ďakujeme študentke Kataríne Kováčovej z III.B za pomoc pri vyhodnocovaní výsledkov Olympiády. Mgr. Marianna Oravcová

 

Vitajte v našom regióne 2018

JA Vitajte v našom regióne je súťaž tímov realizovaná v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. 

Termín: štvrtok 22. marec 2018 od 10.00 – 18.00 h, miesto: Avion Shopping Park, Bratislava

výsledky súťaže

Vo štvrtok 22. 3. 2018 sa v Bratislave konala súťaž Vitajte v našom regióne. Jej cieľom je podporiť u žiakov schopnosti a zručnosti potrebné pre prípravu prezentácie vlastného regiónu, jeho kultúrnych, historických, prírodných a turistických zaujímavostí. 

Našu školu reprezentovali dievčatá z III. B triedy s projektom Prievidza bez bariér. Dôležitosť témy a nápaditosť ich stánku ocenili mnohí súťažiaci študenti aj návštevníci podujatia. Oslovilo ich združenie Immobilio, ktoré by s nimi chcelo v budúcnosti spolupracovať. Želáme študentom mnoho úspechov v ďalšom podnikaní a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. 

 

Anglické divadlo

Dňa 6.3 2018 navštívili študenti našej školy anglické divadelné predstavenie v Žiline s názvom My sister Syria. Je to dráma o imigrantoch a koreňoch terorizmu vo svete, ktorú napísal anglický spisovateľ a režisér Paul Stebbings.

Téma predstavenia bola veľmi aktuálna vzhľadom na danú situáciu vo svete. Po autentickom zážitku na javisku s ozbrojenými sýrskymi vojakmi sme si uvedomili, že aj napriek nie veľmi priaznivej situácii v našej krajine  v tomto období sa cítime oveľa bezpečnejšie v porovnaní s obyvatelmi Sýrie.

Sledovanie predstavenia bolo pre nás výbornou príležitosťou na precvičenie  a zdokonalenie našej znalosti angličtiny. Ďakujeme za príležitosť počúvať peknú angličtinu od  „native speakers J

For more information:http://www.english-theatre.cz/my%20sister%20syria.html

pozri aj pictures 

 

Štefánik v Nitre

V piatok 2. marca 2018 sme navštívili zaujímavé divadelné predstavenie Divadla Andreja Bagara v Nitre ŠTEFÁNIK – SLNKO V ZATMENÍ. Strhujúci príbeh Milana Rastislava Štefánika  - človeka a štátnika s horúcou hlavou, veľkými plánmi a planúcim srdcom. Nezabudnuteľný herecký koncert v réžii známej scenáristky, režisérky a spisovateľky Evy Borušovičovej, ktorá špeciálne pre DAB napísala príbeh o životnej ceste osobnosti, ktorou sa zaoberala takmer 20 rokov. "Štefánikov život bol jedno veľké dobrodružstvo," zhodnotila účastníčka zájazdu Simona, "celé predstavenie nás veľmi zaujalo."  Krúžok Tvorivá informatika pre Vás pripraví prezentáciu o tomto významnom Slovákovi, ktorý stál pri zrode Československej republiky pred 100 rokmi - v roku 1918. Pozrite si reportáž z premiéry predstavenia

  

 

Výsledky generálnej skúšky EČ SJL a EČ MAT

Aj keď vrcholila chrípková  epidémia, v dňoch 6. a 7. februára 2018, sa na našej škole, ktorá je certifikovaná pre  elektronické testovanie NUCEM, konala Generálna skúška E-MATURITY 2018 zo slovenského jazyka (GS EČ SJL) a z matematiky (GS EČ MAT). V dobrovoľnej skúške GS EČ MAT žiaden žiak nedosiahol požadovaný limit pre úspešné vykonanie skúšky.

Zato v skúške GS EČ SJL všetci 45 naši žiaci dosiahli požadované kritériá na úspech v testovaní. Nadpriemerné výsledky dosiahli Dáša Hanzalíková, Marko Zaťko, Milan Čatloš, Branko Beneš, Dominka Švarcová, Martin Novák, Kristína Mikušková, Štefan Ščipák, Kristína Majtényiová a Radka Vajdová.  Blahoželáme a želáme maturantom úspech už čoskoro aj na "ostrej" maturitnej skúške v marci 2018. 

 

Celoštátne kolo súťaže v spracovaní informácií na počítači

V dňoch 21. - 23. marca 2018 sa na Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne koná v už 52. ročníku celoštátne kolo súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. V týchto zručnostiach dlhodobo dosahuje Obchodná akadémia v Prievidzi špičkové umiestnenia.

V prvej disciplíne Písanie na počítači medzi dvadsiatimi súťažiacimi nemá Trenčiansky kraj ani naša škola zastúpenie. V druhej disciplíne Úprava textu na počítači za Trenčiansky kraj a našu školu štartuje Lenka Roháčová z I. B. A v tretej disciplíne Wordprocessing súťaží dvanásť žiakov, z ktorých je až 5 našich - Andrea Valnerová, Veronika Domanická, Patrícia Litwiaková, Natália Lajtmanová, Lucia Slivoňová. Myslíme na vás a držíme vám palce!

 

Týždeň písomných maturít

V utorok 13. marca 2018 sa pre viac ako 40 tisíc maturantov na celom Slovensku koná externá časť (EČ) a písomná forma internej časti (PFIČ) maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry. Dopoludnia je pre našich 92 maturantov EČ SJL, z toho na našej škole, ktorá je certifikačnou školou NUCEM, pre 45 maturantov elektronickou formou E-Maturita 2018. Maturanti majú byť v určených učebniach najneskôr o 9:15. Popoludní, po obedňajšej prestávke je PFIČ, v učebniach budú maturanti od 12:15. Ostatní žiaci našej školy sa zúčastňujú filmového festivalu Jeden svet, ktorý organizuje obč. združenie Berkat, zraz je o 10:20 pred Domom kultúry.

V stredu 14. marca 2018 naši štvrtáci konajú EČ a PFIČ z anglického jazyka. Prihlásení tretiaci majú testy kariérnych predpokladov, ostatní žiaci našej školy sa opäť zúčastnia filmového predstavenia a besedy v Dome kultúry, začínajú o 10:20. Milí tretiaci, testy sa konajú v stredu 14.3. v školskej jedálni, vstup cez školský dvor. Predpokladaný začiatok testovania je 7:50, preto treba prísť načas! Žiadame vás, aby ste nevstupovali do hlavnej budovy školy a po skončení testovania areál školy potichu opustili.  

Vo štvrtok 15. marca 2018 je už na Obchodnej akadémii v Prievidzi školské vyučovanie podľa rozvrhu, iba niekoľkí štvrtáci budú riešiť úlohy z matematiky na dobrovoľnej EČ maturitnej skúšky.

Srdečne vám prajeme, milí maturanti, aby ste úspešne absolvovali tieto prvé časti maturitnej skúšky.

 

Elektronická evidencia dochádzky zamestnancov a žiakov OA Prievidza

Od prvého dňa účinnosti novely školského zákona, ktorá umožnila odstrániť prebytočné papierovanie a zrušiť tradičné triedne knihy, sme sprístupnili na našej škole  elektronickú triednu knihu (ETK). ETK umožňuje počítačové zapisovanie učiva na hodinách a krúžkoch podľa tematických plánov, evidenciu neprítomných žiakov, záznam školských udalostí, elearning, domáce úlohy, nástenky, odkazy a mnoho ďalších inovatívnych prvkov v pedagogickej dokumentácii školy. Ako jedna z mála škôl máme funkčné aj osobné rozvrhy žiakov (nie len tried), takže každý rodič a žiak vždy vie, kedy a kde má hodinu, s ktorým učiteľom, kto supluje, či je žiak na hodine prítomný...

Od prvého marca 2018 Obchodná akadémia v Prievidzi zavádza aj pilotný projekt - elektronickú formu evidencie dochádzky zamestnancov. Táto funkcionalita je dostupná po prihlásení sa zamestnanca na edupage, v menu Vyučovanie-Dochádzka učiteľov a zaznamenáva všetky údaje o odpracovaných hodinách v prepojení s rozvrhmi a zastupovaním. Na konci mesiaca systém spočíta hodiny na náhradné voľno a preplatené nadčasové hodiny, vytvorí podklady pre personálne oddelenie. V blízkej budúcnosti plánujeme systém rozšíriť o automatické čipové snímanie príchodu a odchodu zamestnancov a žiakov do školy. 

 

Deň otvorených dverí 2018

Ďakujeme všetkým návštevníkom nášho Dňa otvorených dverí v stredu 28. februára 2018. Veríme, že ich naše prezentácie dosiahnutých výsledkov a veľmi dobrých podmienok vzdelávania a výchovy na našej školy presvedčili o pozitívach a konkurenčných výhodách našej školy.
Sme presvedčení, že zveriť nám svoje dieťa je skutočne správnym rozhodnutím desiatok a stoviek rodičov žiakov mnohých   hornonitrianskych základných škôl. Dopyt po našich absolventoch v meste a v okrese Prievidza je tak ako počas všetkých 70 rokov pôsobenia Obchodnej akadémie vysoký. A narastá zvlášť v situácii, keď celú hornú Nitru očakávajú v najbližších rokoch veľké rozvojové zmeny. Naši vzdelaní, komunikačne vyspelí a všeobecne rozhľadení absolventi budú veľmi žiadaní v oblasti bankovníctva, obchodu a služieb, marketingu a manažmentu, účtovníctva, ekonomiky, cestovného ruchu, spracovania informácií, podnikania a podobne.
Za dôkladnú prípravu a úspešný priebeh DOD ďakujeme všetkým našim zamestnancom a žiakom, ktorí svoje úlohy na Dni otvorených dverí 2018 plnili kreatívne, inovatívne a s nadšením.
 
 
 


Strana 3 z 33

Moja story, tvoja story

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

Naša škola vydala 10. septembra 2009 všetkým svojim žiakom vzdelávacie poukazy. Poukazy sú určené na (finančnú) podporu mimoškolskej činnosti pre určitých poskytovateľov záujmového vzdelávania, najmä pre školy. Obchodná akadémia aj v školskom roku 2009/2010 ponúka množstvo zaujímavých krúžkov (pozri PDF súbor). Triedni učitelia alebo vedúci krúžkov prijímajú (podpísané) vzdelávacie poukazy do 21. septembra 2009. Ďakujeme.


Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 7 hostí