Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

Na veľtrhu s pánom prezidentom

Dňa 21. 03. 2013 sa š. s. Busy Bee zúčastnila „Veľtrhu študentských spoločností“, ktorý sa konal v Avion Shopping Parku v Bratislave. V tvrdej konkurencii  48 študentských

spoločností sa naša š. s. prezentovala na vysokej úrovni. Napriek tomu nezískala žiadne ocenenie, ale z veľtrhu si piati členovia spoločnosti odniesli množstvo postrehov, zážitkov a skúseností. Tento rok sa veľtrh organizoval pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ktorý neobišiel ani stánok š. s. Busy Bee a poprial študentom veľa úspechov v ďalšej činnosti.

Študentská spoločnosť Busy Bee má viacero chvályhodných aktivít, nejde im len o čo najvyšší zisk, ale snažia sa byť aj spoločensky zodpovednými. Začiatkom mesiaca navštívili škôlku a zahrali deťom divadelné predstavenie.

 

OA Prievidza a počet prijatých na VŠ v SR

Len tak pre zaujímavosť - pozrite si úspešnosť našich žiakov v prijímacom konaní na VŠ v Slovenskej republike. Na VŠ sa minulý školský rok hlásilo 93 žiakov, prijatých bolo  77 - čo je 82, 2 %, na vysokú školu sa zapísalo 72 žiakov. V rámci nášho kraja sme skončili na 11. mieste zo 65 stredných škôl. Všetkým prijatým a pokračujúcim vysokoškolákom držíme palce Smile.
 

Mladý podnikateľ 2013

Dňa 13. 02. 2013 sa na našej škole konala súťaž Mladý podnikateľ 2013. Tento rok sa odbornej i študentskej porote predstavilo celkom 8 prác. Odborná porota rozhodla o udelení cien v tomto poradí: 1. miesto a titul víťaza Mladý podnikateľ 2013 získali študenti A. Švorc a T. Peniaško, IV.A 2. miesto N. Lysá IV.D 3. miesto A. Hrdá IV.D Študentská porota udelila svoje poradie víťazov takto: 1. miesto A. Švorc, T. Peniaško, IV.A 2. miesto A. Sokol, IV.C 3. miesto A. Hrdá, IV.D Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa podnikateľských úspechov!

Viac v príspevku M. Suvákovej: !!!OA má svojho víťaza!!! 

 

Vyhodnotenie súťaže SIP

14. 01. 2013 sa uskutočnila školská súťaž v Spracovaní informácií na počítačoch. Súťažilo 33 študentov z 2., 3. a 4. ročníka. Do krajského kola postupuje Monika Kalabová zo IV.B s výkonom 410 čistých úderov za minútuJana Hagarová zo IV.B s výkonom 344 čistých úderov za minútu a Janka Ďurianová z III.D s výkonom 301 úderov za minútu. Víťazom blahoželáme k dosiahnutému výkonu a k postupu do krajského kola, ktoré sa uskutoční 14. februára 2013 na OA v Trenčíne.       
 

SVET V POHYBE - súťaže pre študentov

O dva mesiace bude v KASS v Prievidzi filmový festival JEDEN SVET, v týždni počas maturitných testov 12. - 16. marca 2013.    Tento ročník prináša so sebou podtitul SVET V POHYBE, ktorý reflektuje revolučné nadšenie a vlnu občianskeho aktivizmu, ktoré zachvátili mnohé krajiny. Novinkou pre študentov je možnosť zapojiť sa aktívne do tvorby festivalu dvomi spôsobmi: 

  1. vytvorenie návrhu nového festivalového trička, ktoré sa pri tejto príležitosti bude vyrábať!
  2. napísaním eseje na tému: JA a občiansky aktivizmus (Ako vidím svoje miesto v súčasnom SVETE v POHYBE).

 Najlepšie práce v obidvoch kategóriách budú vyhodnotené, prezentované priamo na festivale a ich tvorcovia odmenení vecnou cenou. Bližšie informácie podá p. Malega alebo p. Kadlečík, súťažné práce sa posielajú organizátorom súťaže i festivalu: OZ BERKAT SLOVENSKO, Ivan Sýkora - Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

 

Chat s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom

Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie a naši študenti si v piatok 11.1.2013 na diaľku pohovorili o súčasnosti i budúcnosti Európskej únie. Sám Šefčovič o tejto úžasnej komunikácii píše: "Dnešný program začal skype chatom so študentmi OA Prievidza. Som rad, že mladí ľudia sa aktívne zaujímajú o EU dianie pic.twitter.com/gpNygJ4A". Ďakujeme a pozdravujeme do Bruselu!

Správa tlačovej agentúry, článok našich študentiek

záznam z videokonferencie

 

Novinky v školskej jedálni

Od 8. januára 2013 bude pripravovať  obedy do našej školskej výdajne Súkromná ŠJ, Z. Brániková, ul. Falešníka 6, Prievidza.
Stravenky si môžete kúpiť v ľubovoľnom množstve, v hotovosti, sú prenosné z mesiaca na mesiac, nevznikajú preplatky.
Strava sa objednáva z troch druhov jedál orazením dátumovkou vždy na jeden nasledujúci deň. Objednať aj odhlásiť obed je možné až do 8:00 hod ráno (telefonický kontakt: 0904 292 110).

v utorok a stredu, 18. a 19. decembra 2012 si môžete v hotovosti kúpiť stravné lístky, v čase od 8:00 do 12:00, priamo v školskej jedálni Obchodnej akadémie v Prievidzi. Cena stravenky klesla o viac ako 50 centov - jeden lístok odteraz stojí 1,42 €.

 

Vianočný bazár 2012

 Tohtoročný Vianočný bazár sa uskutoční dňa 21.12. 2012. Čítaj viac na stránke Poradca. Upozorňujeme triedy, aby nahlásili svoje aktivity a miesto ich konania buď v III.A Peťke Zambojovej alebo p.Hraňovej. Ďakujeme. Smile
 

Krištáľová váza 2012

Sobotné popoludnie, 24. november 2012, sa v Dome kultúry v Zemianskych Kostoľanoch nieslo v znamení interpretácie populárnej piesne, z dôvodu konania XXXI. ročníka festivalu spevákov – amatérov populárnej piesne Krištáľová váza. Finálovým večerom sprevádzal všetkých prítomných Peter Kršiak v pozícii moderátora i interpreta. Tradícii dvojkolového súťaženia (1. kolo v sprievode klaviristu Mgr. art. Michala Dírera, 2. kolo so sprievodom kapely v zložení Marek Škvarenina, Roman Mečiar, Martin Glonek a Vladislav Leškovský) ostali organizátori verní aj tento rok. Desiatka finalistiek sa predstavila piesňami populárneho žánru zo slovenskej i zahraničnej hudobnej scény. Ako hostia programu v tomto ročníku vystúpili: minuloročný víťaz Krištáľovej vázy Ján Trojan a Peter Cmorik s formáciou Wednesday Blues Band. Všetci účinkujúci vytvorili vo vypredanej sále Domu kultúry v Zemianskych Kostoľanoch úžasnú atmosféru. Záver finálového večera patril víťazke Krištáľovej vázy 2012 - Rastislave Ranušovej z Prievidze.
Vypracovala: Mgr. art. Jana Pekárová, ArtD. V Prievidzi, www.rkcpd.sk

Blahoželáme! Rastislava Ranušová je žiačkou IV. A triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi a to, že vie krásne spievať, ocenili už aj organizátori a odborná porota 31. ročníka festivalu Krištálová váza 2012 v Zemianskych Kostoľanoch.

 

Imatrikulácie 2012

Video z imatrikulácií 

V stredu 14. novembra 2012 sa v Bojniciach konala tradičná imatrikkulácia študentov prvého ročníka Obchodnej akadémie v Prievidzi. Od ôsmej do deviatej hodiny ráno sa  v Bojniciach stretli prváci s tretiakmi.  Všetci žiaci školy sa zúčastnili na Imatrikulačnej slávnosti so zábavným programom, ktorá začala o 10:00 v Dome kultúry v Bojniciach.

Čítajte viac...
 

Informatická súťaž iBobor – informácia pre účastníkov

Prihlásení žiaci kategórie Seniori (3., 4. ročník a pomaturitní študenti) súťažia 12. 11. 2012 (pondelok) od 5. vyučovacej hodiny v učebni N12. Juniori (1. a 2. ročník) súťažia 13. 11. 2012 (utorok) v učebni N12 nasledovne: žiaci z tried I. C a II. A počas 4. hodiny, žiaci z tried I. A, I. B a II. C počas 5. hodiny. Na stránke http://ibobor.sk/sutaz_demo/  si môžete vyskúšať vyriešiť úlohy z minulých ročníkov. Podrobné informácie o súťaži nájdete na stránke www.ibobor.sk . Všetkým účastníkom prajem veľa úspechov. Ing. Viera Hofierková Dekanová
 

Vyhlásenie

V Y H L Á S E N I E

zamestnancov Obchodnej  akadémie, F. Madvu 2, Prievidza

Zamestnanci  Obchodnej akadémie v Prievidzi 06. 12. 2012 o 12.00 na mimoriadnej porade po diskusii odhlasovali tieto body vyhlásenia v znení:

  1. Vyjadrujeme nesúhlas s postupom OZPŠaV. Spôsob vedenia štrajku, ale najmä zdôvodnenie jeho  prerušenia (advent a stresovanie občanov!) považujeme za škandalózne. Máme pocit, že celý štrajk bol zástupcami OZ sprofanovaný a nemôžeme sa zbaviť dojmu, že sme boli zneužití.
  2.  Komunikácia OZ smerom k učiteľom, verejnosti i vláde je podľa nás nedostatočná. Sme pobúrení tým, že OZ  na svojej web stránke po prijatí rozhodnutia 05. 12. 2012 neposkytol žiadne informácie o priebehu a výsledku rokovania.
  3. Ponuku vlády SR a ministra školstva stále považujeme za nejasnú a neadekvátnu.
  4. Vyzývame OZ, aby pôsobil zjednocujúco a naďalej trval na pôvodných požiadavkách, pre ktoré sme vstúpili do neobmedzeného štrajku.
  5. Zostávame v štrajkovej pohotovosti. Na vyjadrenie odhodlania stáť si za svojimi oprávnenými požiadavkami budeme mať zajtrajším dňom počnúc pripnuté na odeve zelené stužky. 

 Prievidza 06. 12. 2012                                                             zamestnanci OA Prievidza

 

Exkurzia TIK-u

 V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu – časť Informačné služby, navštívili 15.11.2012 žiaci 3. ročnika TIK /turisticko - informačnú kanceláriu/ v Prievidzi. Riaditeľka Ing. Lýdia Ondrejková ich zoznámila s činnosťou a aktivitami organizácie, Oblastnej organizácie cestovného ruchu horná Nitra - Bojnice a aktuálnym dianím v cestovnom ruchu po zaradení Slovenska do TOP 10 destinácii sveta cestovného ruchu na rok 2013 bedekrom LONELY PLANET
 

Zmeny v rozvrhu od 12. novembra

Od pondeloka 12. novembra sme zmenili kmeňovú učebňu III. B triedy - N22 a zriadili sme novú učebňu - U17 ako učebňu pre vyučovanie slovenského jazyka a literatúry a iných j azykov. Platný rozvrh nájdete v menu Rozvrh
 

Rodičovské združenie: 8. novembra 2012

Pozývame na rodičovské združenie, ktoré sa koná v jednotlivých triedach vo štvrtok 8. novembra 2012 od 16:00 hod
 


Strana 31 z 32

Moja story, tvoja story

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

Stretnutie s vyučujúcimi detašovaného pracoviska Žlinskej univerzity v Prievidzi sa uskutoční v piatok 11. 02. 2011 o 10:30 v klubovni našej školy. Všetci záujemci o štúdium na Žilinskej univerzite sú vítaní. Mgr. J. Hraňová

Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 10 hostí