Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

N. Vrabcová má úspešný Nápad pre región

Obchodná akadémia Prievidza je zapojená do programových aktivít Junior Achievement Slovensko viac ako 15 rokov. Už od začiatku sme mávali veľké úspechy v Aplikovanej ekonomii, v posledných rokoch obzvlášť dobré výsledky dosahujeme v programe Podnikanie v cestovnom ruchu. 27. mája 2013 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže „Môj nápad pre región“ v spolupráci s Úradom Trenčianskeho samosprávneho kraja. Našu školu v Trenčíne reprezentovala Nikola Vrabcová s projektom „Pád? Tak s nami!“ a so svojim projektom na súťaži v Trenčíne získala 3. miesto. Nikola postúpila na celoštátnu súťaž „Môj projekt pre región“, ktorá bude 19. júna v Banskej Bystrici. Spolu s ňou bude súťažiť ďalších 11 súťažiach, ktorí sa k nej pridajú po krajských kolách v Žiline a Banskej Bystrici. Stanislav Malega /konzultant projektu/
 

Prijímacie konanie

V budúcom školskom roku, 2013/2014, v prvom ročníku otvoríme tri triedy denného štvorročného štúdia v odbore 6317 M obchodná akadémia a jednu triedu pomaturitného denného dvojročného štúdia v odbore 6292 N hospodárska informatika. Viac o spôsobe a aktuálnom stave prijímania sa dozviete TU.
 

Naši hádzanári sú druhí najlepší na celom Slovensku

Hádzanári našej školy postúpili po výhrach v okresnom, regionálnom a krajskom kole na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali 9. – 10. mája 2013 v Dunajskej Strede. Reprezentovali Trenčiansky kraj a súťažili s víťazmi ostatných krajských kôl. Súťažilo sa v dvoch skupinách a do semifinále postúpili naši študenti z druhej pozície, po výhrach nad Novými Zámkami, Martinom a po prehre s Prešovom. V semifinále zvíťazili po vynikajúcom, zodpovednom výkone nad družstvom z Košíc a vo finálovom zápase sa stretli opäť s družstvom Prešova. V tomto finále prehrali 23 : 27 a obsadili celkovo výborné 2. miesto! Za najlepšieho brankára turnaja bol vyhlásený Marek Javorček z 2.C triedy a za najlepšieho strelca s najviac strelenými gólmi vyhlásili Mareka Hlinku z 2.B triedy.

Ďakujeme za výborné výkony a skutočne vzornú reprezentáciu školy všetkým reprezentantom: Briatka Juraj, Javorček Marek, Oršula Róbert, Hlinka Marek, Strieborný Adrián, Švorc Jakub, Pánis Dávid, Chalmovský Marek, Chudý Miroslav, Petráš Pavol a Bugár Matej. Vedúcou družstva bola Jarábková Anna.

 

TancujPD - pondelok 6. 5. 2013

Ďakujeme všetkým,ktorí prišli na Námestie slobody v Prievidzi a spolu s nami tancom oslávili prichádzajúci Deň Európy. Podarilo sa nám vytvoriť rekord v tancovaní MAZURKY, ktorý je zároveň rekordom slovensko - českým, keďže s nami tancovali v Dolnom Kubíne, Zvolene a Senici na Hané (ČR). Ďakujeme mestu Prievidza, ktoré prispelo z dotačného programu sumou 200,- €.  Organizátori

http://prievidza.sme.sk/c/6791653/ludi-roztancovala-mazurka.html 

http://www.slovenskerekordy.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=816&Itemid=66

 

Internetové hlasovanie Plagát pre tancujPD.eu spustené

Od 2. mája 2013 môžete dať hlas najlepšiemu plagátu pre tancujPD.eu 2013. Hlasovať môžete na adrese http://tancujpd-eu.webnode.sk/sutaz-plagat/.
 

Najlepší podnikateľský zámer TSK je z OA Prievidza

 35. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti je minulosťou, pomaly začínajú prípravy na 36. ročník. Súčasťou krajského kola SOČ TSK v Starej Turej bol aj výber prác zo všetkých súťažných projektov do súťaže „Najlepší podnikateľský zámer”. Záštity nad podujatím sa ujal sám župan TSK, MUDr. Pavol Sedláček, MPH. Komisia vybrala zo 750 prác len 19 (!) projektov a 30. apríla 2013 v Kongresovej sále TSK porota zhodnotila hlavne originalitu prác a možnosti realizácie projektu.  Do elitnej skupiny devätnástich boli z našej školy vybrané až tri práce: Adam Švorc a Tomáš Peniaško a s prácou „Greencycle“ (konzultantka K. Pekárová), Marianna Hrdá s projektom „Múdra taška“ (konzultant S. Malega) a práca Romany Líškovej s názvom „baTÚLAČKY“ (konzultant S. Malega).

Výsledky súťaže:   

  1. Romana Líšková: „baTÚLAČKY“, Obchodná akadémia Prievidza 
  2. J, Kožúrik: „Model signalizačného zariadenia s fotovoltaickým panelom“, SOŠ - Dubnica nad Váhom
  3. O. Škopek : „Rozpoznávanie áut a rýchlosti áut“, Gymnázium Myjava

Oficiálne vyhlásenie a slávnostné odovzdanie cien bude 17. mája 2013 na Výstavisku v Trenčíne na otvorení veľtrhu REGION TOUR EXPO 2013 a ceny odovzdá župan P. Sedláček. Romane a Stanovi blahožaláme, ďakujeme za prínos ku zvýšeniu prestíže našej školy!!!

 

Žiaci Obchodnej akadémie výborne reprezentujú hornonitriansky región i Trenčiansky kraj

Ak sa rozhodujete, kam dať študovať svoje deti, ktorú strednú odbornú školu odporučiť svojim známym, ste absolventami, žiakmi, zamestnancami, rodičmi žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi, alebo akokoľvek máte priaznivý vzťah ku našej škole, tak vás isto potešia nasledujúce riadky... 

V spoločnosťou INEKO vypracovanom rebríčku slovenských stredných odborných škôl s najlepšími výsledkami žiakov sa na čele všetkých stredných odborných škôl nášho okresu umiestnila Obchodná akadémia v Prievidzi. Špičkovú kvalitu vzdelávania a vynikajúcu prácu s nadanými žiakmi na prievidzskej Obchodnej akadémie potvrdzujú aj najnovšie aprílové a marcové úspechy.

Kristína Ištvániková z I. B triedy po postupe z krajského kola zvíťazila v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku. Zaradila sa tak medzi desiatky mimoriadne úspešných študentov a absolventov Obchodnej akadémie v Prievidzi, medzi víťazov celoslovenských súťaží - Stredoškolskej odbornej činnosti, Aplikovanej ekonómie, Podnikania v cestovnom ruchu, súťaže cvičných firiem Podnikateľský nápad, medzi víťazov recitačných súťaží, vynikajúcich informatikov, účtovníkov, športovcov, umelcov...

V rámci bývalého stredoslovenského kraja je najlepšou účtovníčkou Monika Kalabová, žiačka IV. B, ktorá postúpila spolu aj so svojou spolužiačkou Nikolou Štangovou do celoslovenského finále súťaže Mladý účtovník, ktoré sa bude konať 12. apríla v Žiline. Ako zástupkyniam Trenčianskeho kraja i okresu Prievidza im samozrejme budeme držať palce.  Monika Kalabová je aj vynikajúcou v písaní na počítači, do celoslovenského kola postúpila aj v súťaži Spracovanie informácií na počítači.

Z regionálneho kola do krajskej prehliadky Stredoslovenskej odbornej činnosti postúpili v šiestich kategóriách so siedmimi prácami až šestnásti žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi. Veríme, že sa im podarí nadviazať na vlaňajšie úspechy, kedy z 15 kategórií celoslovenskej prehliadky SOČ odchádzali v dvoch kategóriách víťazi z Obchodnej akadémie v Prievidzi.

Naša škola mala zastúpenie, Karin Mišovicovú z III. D aj medzi dvanástkou finalistiek MISS DANCE 2013, skončila tretia.

Podľa tradície minulých ročníkov sa môžeme očakávať významné zastúpenie žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi aj v celoslovenskej prehliadke projektu Podnikanie v cestovnom ruchu. Našej Obchodnej akadémii v Prievidzi blahoželáme a sme hrdí na to, ako žiaci a žiačky šíria dobré meno hornej Nitry a sú pozitívnym vzormi pre všetkých obyvateľov nášho regiónu   

 

Miss Dance SR 2013

Študentka III. D triedy našej školy KARIN MIŠOVICOVÁ sa prebojovala do FINÁLE SÚŤAŽE MISS DANCE SR 2013, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 7. apríla v Prešove v Parku kultúry a oddychu. Získala tretie miesto! Blahoželáme
 

Kristína Ištvániková zvíťazila v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku

Naša žiačka, Kristína Ištvániková, získala prvé miesto v celoštátnom kole olympiády v anglickom jazyku. Celoštátne kolo sa konalo v Bratislave 26. - 27. marca 2013 a Kristína ostatných súťažiacich z Popradu, Nitry, Liptovského Hrádku, Košíc, Trnavy, Detvy a Bratislavy predčila najmä slovnou zásobou, vedomosťami z gramatiky, prácou s obrázkom. Kristína je našou žiačkou prvý rok a už sa stihla svojím víťazstvom zaradiť medzi významných študentov a absolventov Obchodnej akadémie v Prievidzi, medzi víťazov celoslovenského kola Stredoškolskej odbornej činnosti, Aplikovanej ekonómie, Podnikania v cestovnom ruchu, súťaže cvičných firiem Podnikateľský nápad, medzi víťazov recitačných súťaží, vynikajúcich umelcov, športovcov, reprezentantov... Ďakujeme a blahoželáme, Kristínka.

 

OA Prievidza a počet prijatých na VŠ v SR

Len tak pre zaujímavosť - pozrite si úspešnosť našich žiakov v prijímacom konaní na VŠ v Slovenskej republike. Na VŠ sa minulý školský rok hlásilo 93 žiakov, prijatých bolo  77 - čo je 82, 2 %, na vysokú školu sa zapísalo 72 žiakov. V rámci nášho kraja sme skončili na 11. mieste zo 65 stredných škôl. Všetkým prijatým a pokračujúcim vysokoškolákom držíme palce Smile.
 

Vyhodnotenie súťaže SIP

14. 01. 2013 sa uskutočnila školská súťaž v Spracovaní informácií na počítačoch. Súťažilo 33 študentov z 2., 3. a 4. ročníka. Do krajského kola postupuje Monika Kalabová zo IV.B s výkonom 410 čistých úderov za minútuJana Hagarová zo IV.B s výkonom 344 čistých úderov za minútu a Janka Ďurianová z III.D s výkonom 301 úderov za minútu. Víťazom blahoželáme k dosiahnutému výkonu a k postupu do krajského kola, ktoré sa uskutoční 14. februára 2013 na OA v Trenčíne.       
 

Chat s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom

Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie a naši študenti si v piatok 11.1.2013 na diaľku pohovorili o súčasnosti i budúcnosti Európskej únie. Sám Šefčovič o tejto úžasnej komunikácii píše: "Dnešný program začal skype chatom so študentmi OA Prievidza. Som rad, že mladí ľudia sa aktívne zaujímajú o EU dianie pic.twitter.com/gpNygJ4A". Ďakujeme a pozdravujeme do Bruselu!

Správa tlačovej agentúry, článok našich študentiek

záznam z videokonferencie

 

Na veľtrhu s pánom prezidentom

Dňa 21. 03. 2013 sa š. s. Busy Bee zúčastnila „Veľtrhu študentských spoločností“, ktorý sa konal v Avion Shopping Parku v Bratislave. V tvrdej konkurencii  48 študentských

spoločností sa naša š. s. prezentovala na vysokej úrovni. Napriek tomu nezískala žiadne ocenenie, ale z veľtrhu si piati členovia spoločnosti odniesli množstvo postrehov, zážitkov a skúseností. Tento rok sa veľtrh organizoval pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča, ktorý neobišiel ani stánok š. s. Busy Bee a poprial študentom veľa úspechov v ďalšej činnosti.

Študentská spoločnosť Busy Bee má viacero chvályhodných aktivít, nejde im len o čo najvyšší zisk, ale snažia sa byť aj spoločensky zodpovednými. Začiatkom mesiaca navštívili škôlku a zahrali deťom divadelné predstavenie.

 

Mladý podnikateľ 2013

Dňa 13. 02. 2013 sa na našej škole konala súťaž Mladý podnikateľ 2013. Tento rok sa odbornej i študentskej porote predstavilo celkom 8 prác. Odborná porota rozhodla o udelení cien v tomto poradí: 1. miesto a titul víťaza Mladý podnikateľ 2013 získali študenti A. Švorc a T. Peniaško, IV.A 2. miesto N. Lysá IV.D 3. miesto A. Hrdá IV.D Študentská porota udelila svoje poradie víťazov takto: 1. miesto A. Švorc, T. Peniaško, IV.A 2. miesto A. Sokol, IV.C 3. miesto A. Hrdá, IV.D Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa podnikateľských úspechov!

Viac v príspevku M. Suvákovej: !!!OA má svojho víťaza!!! 

 

SVET V POHYBE - súťaže pre študentov

O dva mesiace bude v KASS v Prievidzi filmový festival JEDEN SVET, v týždni počas maturitných testov 12. - 16. marca 2013.    Tento ročník prináša so sebou podtitul SVET V POHYBE, ktorý reflektuje revolučné nadšenie a vlnu občianskeho aktivizmu, ktoré zachvátili mnohé krajiny. Novinkou pre študentov je možnosť zapojiť sa aktívne do tvorby festivalu dvomi spôsobmi: 

  1. vytvorenie návrhu nového festivalového trička, ktoré sa pri tejto príležitosti bude vyrábať!
  2. napísaním eseje na tému: JA a občiansky aktivizmus (Ako vidím svoje miesto v súčasnom SVETE v POHYBE).

 Najlepšie práce v obidvoch kategóriách budú vyhodnotené, prezentované priamo na festivale a ich tvorcovia odmenení vecnou cenou. Bližšie informácie podá p. Malega alebo p. Kadlečík, súťažné práce sa posielajú organizátorom súťaže i festivalu: OZ BERKAT SLOVENSKO, Ivan Sýkora - Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

   


Strana 34 z 36

Tentoraz idem voliť

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

V zbierke zákonov bola v polovici júla publikovaná nová Vyhláška o stredných školách.

Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 74 hostí