Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home

Mladý podnikateľ 2019

E-mail Vytlačiť PDF
Užívateľské hodnotenie: / 0
NajhoršíNajlepší 

Mnoho ľudí sníva o tom, že raz budú úspešní a bohatí. Ale len málokto si uvedomuje množstvo úsilia, ktoré za každým úspechom zvyčajne stojí. Úspech nebýva dielom náhody. Väčšina podnikateľov sú ľudia, ktorí si cestu k úspechu vybudovali rokmi tvrdej práce. Na jej začiatku figuroval zväčša dobrý nápad, ktorý podnikateľom umožnil využiť existujúce možnosti na trhu.

Študenti štvrtého ročníka sa rozhodli pretaviť svoje nápady, marketingové postupy, stratégie do podnikateľských plánov,  pričom slobodne narábali s vlastným časom a prevzali zodpovednosť za ekonomickú samostatnosť na samého seba vo fiktívnom prostredí. Svojou kvalitnou prípravou podčiarkli význam celej akcie, ktorá sa uskutočnila v priestoroch našej školy dňa 13. 02. 2019 a  niesla v duchu dravosti, súťaživosti, s cieľom čo najlepšie obstáť vo fiktívnom konkurenčnom prostredí.

O regulérnosť súťaže sa postarali dva štáby poroty, odborná v zložení p. Ľubomír Kováč, ktorý prijal pozvanie z externého prostredia a ďalej naši vyučujúci Ing. R. Úradníčková, Ing. D. Karaková a Ing. K. Pekárová, ďalej študentská porota v zložení D. Golubovič, T. Šmidák, T. Klučiarová a P. Krško.

9 finalistov sa snažilo presvedčiť, že sú to práve oni, ktorí sú pripravení na podnikanie a obstáť v tvrdom konkurenčnom boji. 9 finalistom sa podarilo zaujať správnu pozíciu na trhu a poukázať na svoje silné stránky, či príležitosti, rovnako tak sebakriticky priznať i svoje slabé miesta. Férový boj finalistov, ako i  správny podnikateľský image zamotal hlavy porotcom, ktorí to nemali vôbec jednoduché pri vyhodnotení tých najlepších. Napokon odznel verdikt poroty a spomedzi súťažiacich Patrika Bránika, Ley Chrenkovej, Lucii Pápežovej, Branislava Rajeckého, Alexandra Mokrého, Romany Mellovej, Romany Miklíkovej, Kataríny Hupkovej, Barbory Smetanovej, Kristíny Turňovej, Martiny Čiscoňovej, Martiny Petrášovej určila nasledovné poradie:

Odborná porota udelila:

  1.  miesto a titul Mladý podnikateľ 2019 študentke Romane Mellovej
  2. miesto Romane Miklíkovej
  3. miesto Martine Čiscoňovej a Martine Petrášovej

 Študentská porota udelila:

  1.  miesto Kataríne Hupkovej a Barbore Smetanovej
  2. miesto Romane Mellovej
  3. miesto  Kristíne Turňovej

Výhercom srdečne blahoželáme a prajeme veľa podnikateľských úspechov! Tešíme sa na pokračovanie súťaže o rok a  na nových budúcich podnikateľov. 

Správa organizátorky Ing. Úradníčkovej a fotky z podujatia: v prílohe 

Posledná zmena na Piatok, 15 Február 2019 13:49  

Tentoraz idem voliť

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

V dňoch 12. 11. – 16. 11. 2012 sa na Slovensku konala informatická súťaž iBobor. Zúčastnilo sa jej celkovo 49 798 žiakov v piatich kategóriách. Na našej škole sa do súťaže zapojilo 44 žiakov, 15 v kategórii Senior a 29 v kategórii Junior. Úspešnými riešiteľkami v kategórii Senior sú Petra Zambojová (III.A) a Patrícia Iliašová (IV.C). V kategórii Junior sú úspešnými riešiteľmi Patrik Peřina (II.C), Filip Štancel (I.A), Kristína Ištvániková (I.B), Ivana Malinová (II.C), Milan Hudec (II.C) a Michaela Mičková (II.A). Výsledky súťaže, podrobnejšie informácie a tiež ukážky úloh z predchádzajúcich ročníkov si môžete pozrieť na www.ibobor.sk. Úspešným riešiteľom blahoželáme, všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a tešíme sa na budúci ročník.