Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Krajské kolo SOČ 2018 v Starej Turej

Krajské kolo SOČ 2018 v Starej Turej

E-mail Vytlačiť PDF

Na Strednej odbornej škole v Starej Turej sa v piatok 6. apríla 2018 zišlo 164 stredoškolákov z Trenčianskeho kraja, ktorí obhajovali svoje práce v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Ako sa uvádza v tlačovej správe Trenčianskeho samosprávneho kraja, krajské kolo SOČ prebiehalo v sedemnástich kategóriách, z ktorých vždy dvaja najlepší postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať o dva týždne v Žiline. 

V štyridsiatom ročníku SOČ sme mali v krajskom kole 5 prác v štyroch kategóriách od šiestich autorov (päť dievčat a jeden chlapec; jedna prváčka, dve tretiačky a tri druháčky) so štyrmi konzultantmi. Dvaja naši učitelia vykonávali aj náročnú a zodpovednú úlohu členov hodnotiacich komisií v odboroch 02 a 08. V niektorých komisiách boli len tri práce, v iných aj dvanásť. Naši riešitelia súťažili v komisiách s veľkou konkurenciou, aj preto sme radi, že odborné komisie kladne zhodnotili úroveň ich prác a nominovali ich na popredné miesta. Výsledky odbornej práce žiakov našej školy sú potešiteľné. Dosiahli sme veľmi pekné umiestnenia: prvé, druhé, tretie, štvrté a desiate miesto. 

  • 10. miesto: Michaela Šovčíková, I. B: ŠKOLA NAMIESTO ULICE, odbor 01 Problematika voľného času, vedúci práce Stanislav Malega. Michaela je prváčka a už dosiahla veľmi pekné umiestnenie vo svojej kategórii. Je našou nádejou do budúcich ročníkov SOČ. Blahoželáme!
  • 2. miesto a postup na Slovensko: Aneta Černáková, III. B: PRIEVIDZA BEZ BARIÉR, odbor 08 Cestovný ruch, hoteliérstvo, gastronómia. Vedúca práce Dagmar Majdanová. Blahoželáme k postupu a držíme palce v celoštátnom kole SOČ!
  • 1. miesto a postup na Slovensko: Dominika Erneková, Natália Šovčíková II. A: HISTORICKÉ ZOZNAMY OBYVATEĽOV OBCE CIGEĽ, odbor 13 História, filozofia, právne vedy. Vedúci práce Ivan Kadlečík. Naša stredná odborná škola po prvýkrát zvíťazila v v tejto kategórii a veríme, že máme šance na úspech aj v celoštátnej súťaži.
  • 3. miesto: Jaroslav Hasák, III. A: E-SHOP AKO? ÁNO ALEBO NIE?, odbor 15 Ekonomika a riadenie, vedúca práce Katarína Pekárová. Jaroslav  uplatnil svoje praktické skúsenosti s prevádzkou e-shopu do krásneho umiestnenia, v našej "hlavnej" kategórii Ekonomika a riadenie, na stupni víťazov. Blahoželáme!
  • 4. miesto: Natália Lajtmanová, II. B: JE SKVELÉ BYŤ V EURÓPSKEJ ÚNII, odbor 13 História, filozofia, právne vedy. Vedúca práce Dagmar Majdanová. Natália mala kvalitnú prácu a výbornú prezentáciu, iba o vlások jej uniklo umiestnenie na stupni víťazov v kategórii, v ktorej  sme mali až dve práce. Blahoželáme.

 Krásne výsledky prác našich žiakov v 40. ročníku SOČ sú príspevkom ku sedemdesiatemu výročiu Obchodnej akadémie v Prievidzi, sú potvrdením predchádzajúcich úspechov OA, keďže sme už neraz dosiahli prvé miesta v kraji aj na Slovensku. Sú aj dôkazom súčasnej kvality výchovno-vzdelávacieho procesu na našej škole, výsledkom tvorivej a inšpiratívnej práce žiakov i učiteľov na vyučovaní, v krúžkovej činnosti, aj mimo školy.

Posledná zmena na Streda, 16 Máj 2018 14:26  

Tentoraz idem voliť

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ľubomír Vida - lubomir.vida@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

Podľa školského zákona je vzdelávanie v školách organizované podľa dvojúrovňového modelu vzdelávacích programov. Štátny vzdelávací program je pre školu záväzný a určuje základný rámec vzdelávania, definuje požiadavky štátu. V školskom vzdelávacom programe sú špecifikované jednotlivé vzdelávacie oblasti, predmety - obsahy, metódy, formy, prostriedky vzdelávania.

V školskom roku 2017/2018 naša škola vzdeláva žiakov vo dvoch študijných odboroch, podľa samostatných vzdelávacích programov, ktoré sú pravidelne upravované podľa najnovších predpisov, najnovších vedeckých poznatkov a tiež podľa odporúčaní školskej inšpekcie:

 

Súvisiace články