Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Úspech OA na Klobfeste 2019 v Bojniciach

Úspech OA na Klobfeste 2019 v Bojniciach

E-mail Vytlačiť PDF

V piatok 4. októbra 2019 sa dva tímy žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi zúčastnili na prvom ročníku súťaže stredných škôl vo výrobe klobás. Bojnický Klobfest organizovali Kúpele Bojnice s cieľom podporiť a propagovať regionálny cestovný ruch, tradičnú domácu výrobu potravín a folklórne zvyky. Družstvo študentskej spoločnosti, JA firmy GLORY (Jakub Kmeť, Dávid Fajer, Roland Čiscoň, Sabína Kubíková a Michaela Mokrá) získalo od odbornej poroty diplom a pohár za umiestnenie v zlatom pásme a cenu za Najveselší tím, plus bezplatný vstup pre celú triedu na bojnickú vyhliadkovú vežu. Výborným výkonom a svedomitou prácou sme predstihli  všetky školy z hornej Nitry, lepšie výsledky dosiahli iba dve školy - z Banskej Bystrice a z Nitry. Družstvo oaprievidza (Roman Vaňo a Šimon Píš, Mgr. Ivan Kadlečík) získalo tiež diplom a pohár za bronzový výsledok.

Naši žiaci dokázali na vysokej úrovni použiť rôzne kľúčové kompetencie a všeobecné i odborné praktické zručnosti v zmysle školského vzdelávacieho programu: aplikovať v praxi etické a profesijné pravidlá, zásady spoločenského správania a vystupovania, pracovať so zdrojmi informácií, nakladať s materiálom, energiou, odpadom, vodou a inými látkami ekonomicky a s ohľadom na životné prostredie, aplikovať v praxi obchodno-podnikateľské aktivity a zásady marketingu, hospodáriť s pracovnými prostriedkami so snahou dosiahnuť efektívny ekonomický výsledok, aplikovať hygienické návyky a pravidlá ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci. Spolupracovali v kolektíve, správne komunikovali a vzorne reprezentovali našu školu. Blahoželáme ku úspechu na Klobfeste a ďakujeme

 

    

Posledná zmena na Sobota, 05 Október 2019 15:19  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

Certifikačná škola NUCEM

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

TancujPD 2014

Krátke správy

V dňoch 9.11. – 12.11.2009 sa na Slovensku konala medzinárodná informatická súťaž iBobor. Na našej škole sa súťaže zúčastnilo 8 žiakov v kategórii Junior a 8 žiakov v kategórii Senior. Najlepšie sa v kategórii Senior umiestnil Pavel Svítok (III. D) a v kategórii Junior sa najlepšie darilo Patrícii Iliašovej (I. C). Podmienky súťaže, vyhodnotenie a ďalšie informácie sa dozviete na http://www.ibobor.sk/. Všetkým súťažiacim za účasť ďakujeme a tešíme sa na budúci ročník.

Súvisiace články