Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

Pohľad na svet cez objektív K. Majdanovej

Podporujeme rozvoj nadania našich žiakov - pozrite si video K. Majdanovej z II. A triedy
 

Spolupráca s rakúskou firmou a exkurzia do Viedne

Am 22. Oktober 2013 hat unsere Handelsakademie der Vertreter der österreichischen Firma LKW Walter Herr Martin Gass besucht. Nach der Diskussion mit der Schulverwaltung gab es einen interessanten Vortrag, in dem Herr Gass die Firma LKW Walter unseren Schülern präsentiert hat. Die Schüler – vor allem die Abiturienten - waren von den Arbeitsbedingungen und von den Möglichkeiten der Weiterbildung begeistert. Viele sind daran interessiert, in dieser Firma zu arbeiten. Damit die Schüler Deutsch in der Praxis verwenden könnten und die Firma persönlich sehen könnten, werden wir am 11. Februar 2014 an der Exkursion in der LKW Walter in Wien teilnehmen. Anbei Banner inkl. Link zu LKW Internetseite. Dadurch können sich interessierte Eltern und Studenten/-innen sehr einfach über die Zusammenarbeit und die Jobangebote informieren.    

  22. októbra navštívil našu Obchodnú akadémiu zástupca rakúskej firmy LKW Walter pán Martin Gass. Po rokovaní s vedením školy bola zaujímavá prednáška, v ktorej pán Gass predstavil firmu LKW Walter našim žiakom. Predovšetkým maturanti boli nadšení pracovnými podmienkami a možnosťami ďalšieho vzdelávania. Mnohí majú záujem v tejto firme pracovať. Aby mohli žiaci použiť nemčinu praxi a vidieť firmu osobne, zúčastníme sa 11. Februára 2014 exkurzie do LKW Walter vo Viedni. Tu je banner a link k internetovej stránke LKW Walter. Takto môžu zainteresovaní rodičia a žiaci veľmi jednoducho získať informácie o firme a o pracovných miestach.

 

Informatická súťaž iBobor – informácia pre účastníkov

Prihlásení žiaci kategórie Seniori (3. a 4. ročník) súťažia 11. novembra 2013 (pondelok) od 6. vyučovacej hodiny, teda od 12.05 v učebni N12. Juniori (1. a 2. ročník) súťažia 12. 11. 2013 (utorok) v učebni N12 nasledovne: žiaci z tried I. A a I. C počas 5. hodiny (od 11.15), žiaci z tried I. B, II. A a II. B počas 6. hodiny (od 12.05). Na stránke http://ibobor.sk/sutaz_demo/  si môžete vyskúšať vyriešiť úlohy z minulých ročníkov. Prineste si so sebou pero a papier. Podrobné informácie o súťaži nájdete na stránke www.ibobor.sk . Všetkým účastníkom prajem veľa úspechov.  
 

Študentská kvapka krvi - 4.11.2013

Aj v tomto školskom roku sme nadviazali na peknú a už niekoľko rokov úspešnú „Študentskú kvapku krvi“. V pondelok 4. novembra 41 žiakov a 10 zamestnancov našej školy darovalo najcennejšiu tekutinu. Patrí im za to veľká vďaka!  

Pod heslom "Darujme spolu život" sa aj tento rok v októbri - novembri koná Študentská kvapka krvi, celoslovensky organizovaná  Slovenským červeným krížom, Národnou transfúznou službou SR, www.ntssr.sk .V pondelok 4. novembra darovalo krv niekoľko desiatok dobrovoľníkov z radov študentov i učiteľov Obchodnej akadémie v Prievidzi. Snímky počas celého dňa robila Martina Suváková z III. B, od ktorej si môžu mnohí z darcov vypýtať individuálne zábery z priebehu darovania krvi

 

Návšteva z Rakúska

Zusammenarbeit mit Österreich

Am 22. Oktober 2013 wird unsere Schule von Herrn Martin Gass besucht. Er ist der Vertreter der österreichischen Firma LKW WALTER, die Transporte in ganz Europa organisiert. Für unsere Schüler ist das eine ausßergewöhnliche Gelegenheit nicht nur Deutsch in der Praxis zu verwenden, sondern auch neue Freunde und Kontakte zu schließen. Wir freuen uns auf unseren Gast

Herzlich willkommen in der Slowakei!

   
 

Spolupráca s Rakúskom

22. októbra navštívi našu školu pán Martin Gass - zástupca rakúskej firmy
LKW WALTER Viedeň, ktorá organizuje prepravu v rámci celej Európy.
Pre našich žiakov je to výnimočná príležitosť nielen použiť nemčinu v praxi, ale aj získať nových priateľov a kontakty. Veľmi sa tešíme na nášho hosťa.

 Srdečne Vás vítame na Slovensku! 
 

Výstava húb

V piatok a v sobotu 18. a 19. októbra 2013 sa na našej škole uskutočnila výstava húb, ktorú pripravili žiaci III. A s podporou riaditeľa školy Mgr. Ľubomíra Vidu.

Výstavu si okrem našich študentov prišli pozrieť desiatky návštevníkov z Prievidze a okolia, mali sme návštevníkov aj z Čiech a Poľska. Bolo vystavených 168 druhov húb. Hubou výstavy sa stala bedlička ostrošupinatá- Lepiota aspera. O úspechu výstavy svedčí mnoho pozitívnych ohlasov v knihe návštev.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zozbierať huby a tým prispeli k druhovej rozmanitosti húb a  pútavému obsahu výstavy. Osobitne ďakujeme pánovi riaditeľovi, ktorý nám poskytol priestory a umožnil nám túto výstavu usporiadať.
žiaci III. A triedy

 

Pozývame do divadla – historická budova SND

Žiaci predmetu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ idú na návštevu veľtrhu cestovného ruchu SLOVAKIATOUR 2014, okrem veľtrhu navštívia Galériu v Mirbachovom paláci a úspešné predstavenie Julio a Romea „JaR“ v Slovenskom národnom divadle.

  • Dátum: 31. 01. 2014
  • orientačná celková cena 15.- € (doprava + vstupné 4.-€ - môžu byť kultúrne poukazy)
  • tvorcovia: réžia, scénar - Soňa Ferancová, choreografia - Laci Strike, účinkujú: Laci Strike, Peťka Alma, Gorky, Zitron, Dando Starr, Nespi, Esso, Kubo, Orby

Tanečné hiphopové predstavenie na motívy Shakespearovej hry Romeo a Júlia – netradičné a originálne hneď z niekoľkých dôvodov: tanečníci hip hopu v ňom prekračujú hranice svojho žánru a nezaujato a slobodne komunikujú s rôznymi tanečnými štýlmi. Shakespearova tragédia sa v ich podaní mení na tragikomédiu a relativizuje aj tento divadelný žáner. Špičkové choreografie, pohybové nápady, výtvarne bohatá výprava posúvajú príbeh lásky a nenávisti k nečakaným pointám. Koprodukcia Baletu SND a Street Dance Academy.

Ak máš záujem, príď sa nahlásiť hneď, najneskôr do utorka 1.10. do III. C – sl. Tarabčíkovej alebo Šimorkovej

 

Exkurzia štvrtákov

Dňa 8. 10. 2014 sa 65 žiakov štvrtého ročníka vybralo do Bratislavy. Program exkurzie bol naozaj bohatý. Navštívili sme Národnú banku Slovenska, kde sa aj diskutovalo o menovej politike SR a EU. Potom žiakov čakal Veľtrh pomaturitného vzdelávania VAPAC s bohatou ponukou VŠ, ale aj iného pomaturitného vzdelávania, kariérneho poradenstva. Krásu nádherného slnečného dňa sme si po skončení prvej časti exkurzie vychutnávali na brehu Dunaja v známom obchodnom centre v blízkosti Slovenského národného divadla. Čerešničkou na torte sa nakoniec stala návšteva predstavenia Na koho to slovo padne v Divadle Astorka. V bláznivej groteske o túžbe po moci sme predovšetkým obdivovali herecké majstrovstvo pätice populárnych hercov, ktorých sme doteraz poznali z populárnej Partičky.

Čo dodať na záver - za seba -  ďakujem žiakom za dochvíľnosť, kultúrne vystupovanie v divadle, za úspešnú reprezentáciu v školy v NBS. Mojim kolegyniam ďakujem za ochotu, ktorou sa podieľali na príprave a realizácii exkurzie. Verím, že napriek únave to stálo za to. Laughing J.Hraňová

 

 

Poznaj iných, spoznáš sám seba

V piatok 25. septembra 2015 sa po ročnej prestávke uskutoční celomestská nesúťažná prehliadka stredných škôl pod názvom Poznaj iných, spoznáš sám seba. Jej cieľom je predstaviť žiakov prievidzských stredných škôl verejnosti.  Našou úlohou je pripraviť stánok našej OA. Radi by sme v krátkom kultúrnom programe predstavili aj talenty našej školy, preto hľadáme tanečníkov, hudobníkov, hercov, adeptov moderovania, hostesky do stánku našej školy - proste tých, ktorí sa svojho talentu neboja... Wink Viac informácii sa dozviete na  stretnutí záujemcov, ktoré sa bude konať v piatok 18. 09. o 9:30 v pracovni výchovného poradcu (nová budova, pred jedálňou).  Mgr. Jana Hraňová 

 

Vitajte v novom školskom roku 2013/2014

Oznamujeme, že v piatok 30. augusta bude celá škola zatvorená, nebudú úradné hodiny. V pondelok 2. septembra 2013 je slávnostné otvorenie nového školského roka od 8:00 hod, vyučovanie podľa rozvrhu sa začína od utorka 3. septembra. Ministerstvo školstva vydalo pokyny na nový školský rok.
 

Zamestnanci SE budú hlasovať o podpore nášho projektu

Náš projekt s názvom "Zlepšenie komunikačných a odborných zručností žiakov", ktorého cieľom je nová moderne vybavená multimediálna učebňa spolu s rozšírením interaktívnych technológií do ďalších učební, bol v Zamestnaneckom grantovom programe Nadačného fondu Slovenských elektrární v Nadácii Pontis hodnotiacou komisiou zaradený medzi projekty, ktoré sa budú uchádzať o hlasy zamestnancov. 

Hodnotiaca komisia vyberala z 23 žiadostí o podporu. Pri dvojstupňovom výbere (individuálne hodnotenie, skupinová diskusia) brala do úvahy vopred zverejnené kritériá. Vybraných 14 projektov dostalo šancu uchádzať sa o hlasy zamestnancov, medzi nimi aj ten náš. Zoznam vybraných projektov nájdete na portáli darca.sk Zamestnanci spoločnosti budú o podpore projektov hlasovať prostredníctvom firemného intranetu, pričom každý zamestnanec bude môcť vybrať jeden projekt z každej lokality závodu. Hlasovanie zamestnancov prebehne od 2. do 13. septembra 2013. Ďakujeme za postup do ďalšieho kola a veríme, že naši priatelia zo Slovenských elektrární vyberú práve nás.

 

ZRPŠ

Zoznamy tried budúcich prvákov

 nájdete v hornom rade v záložke  Riaditeľ .

 

Informácia pre prvákov a ich rodičov

Svet školy - tak sa volá vzdelávací kurz pre prvákov našej školy, ktorý je súčasťou školského vzdelávacieho programu. Kurz začína v utorok 3. 9. 2013. Cieľom kurzu je pomôcť prvákom adaptovať sa na nové školské prostredie: čo najrýchlejšie spoznať svojich spolužiakov, triednych profesorov, tradície školy, učebný plán, nové učebnice či školský  poriadok. Kurz trvá 15 vyučovacích hodín (3 dni) a realizuje sa podľa  harmonogramu aktivít . Piatok 6. 9. 2013 sa už prváci učia podľa riadneho rozvrhu. Rozvrh kurzu škole pomáhajú zabezpečiť aj pracovníci SCPPPaP v Prievidzi, s ktorými škola uskutočňuje aj iné aktivity v čase ďalšieho štúdia . Tieto služby sú pre našich žiakov bezplatné, preto prosíme rodičov, aby  vyplnili tlačivá pre poradňu, ktoré žiaci dostanú od triednych učiteľov.  (Všetky údaje na tlačive sú chránené zákonom). Verím, že kurz Svet školy bude opäť úspešný. My sa na Vás, milí prváci, už tešíme.  Smile  Za kolektív tvorcov Mgr. J. Hraňová 
 

Opravné maturitné skúšky

Pre žiakov, ktorým sa nepodarila niektorá časť maturitnej skúšky, pripravujeme opravné maturitné skúšky. V stredu 4. septembra od 9:00 hod sa koná celoslovenské testovanie - EČ a PFIČ z cudzích jazykov, pre prievidzský okres je miestom skúšky z cudzích jazykov SOŠ OaS, Kalinčiaka 1, Prievidza.  Internú časť maturitnej skúšky - opravné skúšky z predmetu Praktická časť odbornej zložky sa konajú na našej škole, v učebni N16, vo štvrtok 5. septembra 2013, od 7:15 hod.
 

Výsledky školského kola súťaže „Mladý účtovník 2013“

2. ročník: Prvé miesto získala Kristína Tarabčíková, II. C. Druhé miesto získala Ivana Malinová, II. C. Tretie miesto získala Katarína Brániková, II. A

3. ročník: Prvé miesto získal  Filip Šlenker, III. D. Druhé miesto získala Eva Čičmancová, III. D. Tretie miesto získala Petra Zambojová, III. A . Podrobnejšie výsledky nájdete na http://pkop.webnode.sk/sutaze/uctovnictvo/

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

 

Obhajoba práce z praxe - 3. ročník

Po absolvovaní dvojtýždňovej odbornej praxi budú študenti tretích ročníkov obhajovať  svoje práce z praxe. Bližšie informácie o termínoch nájdete na  http://pkop.webnode.sk/prax/obhajoby-prac-z-praxe-tretie-rocniky/

 


Strana 42 z 45

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

IT akadémia

 

 

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola


Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 8 hostí