Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Úspech OA na Klobfeste 2019 v Bojniciach

Úspech OA na Klobfeste 2019 v Bojniciach

E-mail Vytlačiť PDF

V piatok 4. októbra 2019 sa dva tímy žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi zúčastnili na prvom ročníku súťaže stredných škôl vo výrobe klobás. Bojnický Klobfest organizovali Kúpele Bojnice s cieľom podporiť a propagovať regionálny cestovný ruch, tradičnú domácu výrobu potravín a folklórne zvyky. Družstvo študentskej spoločnosti, JA firmy GLORY (Jakub Kmeť, Dávid Fajer, Roland Čiscoň, Sabína Kubíková a Michaela Mokrá) získalo od odbornej poroty diplom a pohár za umiestnenie v zlatom pásme a cenu za Najveselší tím, plus bezplatný vstup pre celú triedu na bojnickú vyhliadkovú vežu. Výborným výkonom a svedomitou prácou sme predstihli  všetky školy z hornej Nitry, lepšie výsledky dosiahli iba dve školy - z Banskej Bystrice a z Nitry. Družstvo oaprievidza (Roman Vaňo a Šimon Píš, Mgr. Ivan Kadlečík) získalo tiež diplom a pohár za bronzový výsledok.

Naši žiaci dokázali na vysokej úrovni použiť rôzne kľúčové kompetencie a všeobecné i odborné praktické zručnosti v zmysle školského vzdelávacieho programu: aplikovať v praxi etické a profesijné pravidlá, zásady spoločenského správania a vystupovania, pracovať so zdrojmi informácií, nakladať s materiálom, energiou, odpadom, vodou a inými látkami ekonomicky a s ohľadom na životné prostredie, aplikovať v praxi obchodno-podnikateľské aktivity a zásady marketingu, hospodáriť s pracovnými prostriedkami so snahou dosiahnuť efektívny ekonomický výsledok, aplikovať hygienické návyky a pravidlá ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci. Spolupracovali v kolektíve, správne komunikovali a vzorne reprezentovali našu školu. Blahoželáme ku úspechu na Klobfeste a ďakujeme

 

    

Posledná zmena na Sobota, 05 Október 2019 15:19  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články