Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Šťastný nový rok 2020/2021

Šťastný nový rok 2020/2021

E-mail Vytlačiť PDF

V stredu 2. septembra 2020 sa prvýkrát stretneme v škole, na Obchodnej akadémii, F. Madvu 2, Prievidza  v novom školskom roku 2020/2021. Vstup do školy hlavným vchodom bude spojený s čakaním pred školou kvôli rannému filtru (meranie teploty a dezinfekcia), potom sa v triede stretnú žiaci s triednymi učiteľmi, odovzdajú im prehlásenia zákonných zástupcov a plnoletých žiakov (zamestnanci odovzdajú dotazníky a vyhlásenia priamemu nadriadenému), vypočujú si hymnu Slovenskej republiky, príhovor riaditeľa školy a sprostredkovanie pozdravu a priania od p. predsedu TSK J. Bašku. Žiaci dostanú prvotné školenie, pokyny a približne o pol desiatej idú domov. Príchody a odchody zo školy sa evidujú v dochádzkovom systéme, čipovaním pri vrátnici. Prváci dostanú čipy prvý deň. Obedy sa vydávajú od štvrtka 3.9.

Počas prvých dní vyučovania podľa rozvrhu (6 skrátených vyučovacích hodín) pri realizácii niektorých súčastí školského vzdelávacieho programu (kurz Svet školy, súvislá odborná prax pre 3. a 4. ročník v dielni školy, letný kurz, účelové cvičenie...) treba kvôli mimoriadnym nariadeniam a príkazom úradu verejného zdravotníctva, ministerstva a riaditeľa školy počítať s povinným nosením rúšok, dôslednou dezinfekciou, uplatňovaním pravidiel ROR, kontrolou na vstupe do školy, obmedzovaním premiešavania sa žiakov a učiteľov školy a podobne. Obed v školskej výdajnej jedálni sa už dá objednať cez edupage. Vydávať sa obedy budú po vyučovaní, pri sedení v jedálni sa nemajú premiešavať jednotlivé ročníky alebo triedy. Dodržiavajte zásady prevencie aj pri vchode, na chodbách, pred bufetom, v školskej jedálni, na školskom dvore, v altánku, na multifunkčnom ihrisku... Ďakujeme.

Naším spoločným cieľom je, aby sme mohli po počiatočnom nápore zvýšených opatrení proti rozšíreniu ochorenia COVID-19 od 21. septembra 2020 rozbehnúť vyučovanie podľa riadneho rozvrhu v tzv. zelenej fáze pandemického plánu školy, bez rúšok v triedach, ranného filtra atď. Nerušený začiatok a rozbeh vyučovania v novom školskom roku 2020/2021 stojí na disciplíne, informovanosti a ohľaduplnosti všetkých zúčastnených. Prajeme vám šťastný a úspešný nový školský rok!

Posledná zmena na Pondelok, 31 August 2020 16:33  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

IT akadémia

 

 

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články