Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Celoplošné testovanie - Som zodpovedný

Celoplošné testovanie - Som zodpovedný

E-mail Vytlačiť PDF

Celoplošné testovanie sa vzťahuje na všetkých našich žiakov a zamestnancov, zákonných zástupcov, celú komunitu našej školy. Len osobná a spoločná zodpovednosť môže pomôcť zvrátiť mimoriadne rastúci počet chorých, pozitívnych a kritických prípadov. Naša škola v súčinnosti s vojakmi, policajtmi, verejnou a štátnou správou poskytuje v rámci celoplošného testovanie dve odberné miesta.

Dve naše odberné miesta prešli rekogníciou príslušníkmi armády Slovenskej republiky a boli schválené regionálnou hygieničkou. Ide o priestory na chodbách prízemia, vstup hlavným vchodom, kde sa urobí evidencia a administratíva, potom po schodoch hore a vo vestibule vpravo na chodbe je jedno odberné miesto a na ľavej strane je druhé odberné miesto. Po odbere vzorky treba počkať na chodbe v tzv. čakárni a východy sú potom priamo von cez dvor a na ulicu. Inštruktážne video. Žiadne učebne nebudú na odbery využité, plocha a priestory sú vetrané, pod strechou, priestory budú dezinfikované organizátormi každý deň a priebežne.

Práve celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 môže byť v prípade mobilizácie dostatočného množstva obyvateľov efektívnym riešením. Môžeme dokázať zvrátiť negatívnu krivku rastúcich pozitívnych prípadov na Slovensku a kúpiť si tak naozaj vzácny čas. 

Trenčiansky samosprávny kraj podáva mestám a obciam pri celoplošnom testovaní pomocnú ruku.

Posledná zmena na Utorok, 27 Október 2020 16:37  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

IT akadémia

 

 

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články