Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Beseda so spisovateľom

Beseda so spisovateľom

E-mail Vytlačiť PDF
SVEDECTVÁ 

O zaujímavé a zmysluplné zavŕšenie jedného obyčajného dňa sa zaslúžil pán Drahoslav Machala a moderátorka pani Anastázia Kubová. Bolo to stretnutie troch generácií z príležitosti 105. nedožitého výročia narodenia básnika Ladislava Novomeského, ktoré sa uskutočnilo 29. septembra 2009 v priestoroch RKC v Prievidzi.

Mnohí si poviete ľavičiar. Tak ako my. Napriek tomu sme na stretnutie išli a neľutujeme. Spoznali sme z iného pohľadu básnika a človeka, jednu z osobností pre náš už vzdialenej histórie. Stál na strane človeka, ktorý bol určujúcim faktorom jeho poézie: človek mysliaci cítiaci, túžiaci, so všetkými kladmi i nedostatkami. Bol silou jeho osobnosti a ideou jeho zápasov. A to robí z neho básnika, ktorý bude mať vždy čo povedať nielen staršej generácii, ale aj mladým.

My mladí potrebujeme aj živé svedectvá o dobe minulej, pretože sme sa narodili do prítomnosti, ňou žijeme, ale chceme poznať aj našu minulosť, históriu národa, z ktorého pochádzame a do ktorého patríme. Nechceme sa zaradiť medzi tých, ktorí hodnotia svet a ľudí „čierno-bielo“. Tým život nepatrí, ale patrí tým, ktorí vedia, čo chcú, odkiaľ prišli a kam smerujú.

 

Bronislava Dzinová 2. C

Obchodná akadémia Prievidza

Posledná zmena na Pondelok, 16 November 2009 21:39