Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Vzdelávame žiakov na vysokej úrovni, nadpriemerne

Vzdelávame žiakov na vysokej úrovni, nadpriemerne

E-mail Vytlačiť PDF

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NUCEM) organizuje už viac rokov testovania žiakov základných a stredných škôl. Dokáže z údajov Testovania 9 a Maturity porovnať a vyhodnotiť výsledky žiakov z celého Slovenska. Testovanie deviatakov sa robí z matematiky a zo slovenčiny, povinná Maturita je však iba zo slovenčiny. Preto jedinými použiteľnými údajmi pre porovnanie deviatakov a maturantov sú výsledky zo slovenčiny. Úspech strednej školy spočíva v tom, ak pripraví žiakov z rôznych základných škôl regiónu na maturitu tak, že ich percentily na maturite sú aspoň rovnaké alebo dokonca oveľa lepšie ako percentily na Testovaní. Hrdo dávame na vedomie výchovným poradcom, rodičom, žiakom, verejnosti a všetkým záujemcom o vzdelávanie na strednej škole, že progres žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi, odmeraný na základe výsledkov Testovania a Maturity bol v minulých rokoch, aj v roku 2019 štatisticky významne nadpriemerný.

Aktuálne hodnotenie, výrok NUCEMu o kvalite vzdelávania na našej škole znie: 

Za obdobie 2015 2019, t. j. na základe výsledkov v testoch EČ MS zo SJL Vašich tohtoročných maturantov a ich výsledkov v T9 zo SJL v r. 2015, sa PHV-SJL Vašej školy nachádza v kategórii nad úrovňou očakávania.

Posledná zmena na Štvrtok, 21 November 2019 16:54  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

IT akadémia

 

 

Partnerská škola JA SR

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články