Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Začína prvé kolo prijímacieho konania

Začína prvé kolo prijímacieho konania

E-mail Vytlačiť PDF

20. máj 2020. Prijímacie konanie do prvého ročníka sa tento rok kvôli mimoriadnej situácii koná neštandardne, od 19. mája do 30. júna 2020. Prvé kolo prijímačiek vyvrcholí 29. mája, do kedy majú byť zverejnené definitívne zoznamy a doručené rozhodnutia o prijatí alebo neprijatí. Po minulé roky by už bolo po prijímacích testoch zo SJL a MAT a robili by sme už zápisy. V súčasnosti však spracovávame prihlášky, ktoré nám v papierovej forme do 20. mája došli zo základných škôl. Je ich 151. Z z nich približne polovica uchádzačov vyznačila našu školu ako prioritnú. Počet získaných bodov podľa kritérií je od 529 po 49. Ďakujeme za vysoký záujem, budeme sa snažiť splniť očakávania a zároveň musíme dodržať maximálny počet určený zriaďovateľom.

Dôležitá bude úzka vzájomná komunikácia, ktorá sa bude diať hlavne elektronickou cestou, webom a mailom, telefonátmi. Veríme, že zákonní zástupcovia prijatých žiakov budú promptne reagovať - posielať nám potvrdenia o nastúpení alebo nenastúpení, a na druhej strane prosíme rodičov, aby vydržali, boli trpezliví a počkali si na rozhodnutie o prijatí. 

V najbližších dňoch pošleme maily, v ktorý bude kód uchádzača, počet získaných bodov a ďalšie pokyny. Ak by vám mail do konca týždňa neprišiel, prosíme, kontaktujte nás. Všetky naše kontakty uvádzame v inom článku. Schému a logiku prijímacieho konania znázorňuje nasledovný diagram, podľa ktorého budeme postupovať. Ďakujeme.

 

Posledná zmena na Streda, 20 Máj 2020 18:10