Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Deň Zeme

Deň Zeme

E-mail Vytlačiť PDF

22. apríla naša planéta už každoročne oslavuje svoj DEŇ ZEME. Je to pre nás všetkých významný deň, pretože nás upozorňuje na mnohé doposiaľ nevyriešené problémy, ktoré sa týkajú ekológie, klimatických zmien, ale i nášho neraz nezodpovedného prístupu k prírode a životnému prostrediu v našom najbližšom okolí.  Riešenie ekologických problémov nie je len záležitosťou veľkých organizácií, štátov, rôznych korporácií, ale aj našim osobným problémom, lebo pomocnú ruku prírode môže podať každý z nás, a to rôznymi formami – separáciou odpadu, sadením stromčekov, poukázaním na nepovolené skládky, zberom odpadu v prírode...

Tento rok Slovenská komisia pre UNESCO poskytla záštitu novému projektu organizácie Edukácia@Internet, a to EkoKvízu, ktorý bude symbolicky spustený práve na Deň Zeme.

Kvíz sa uskutoční každý deň počas jedného mesiaca od 22.4. (Deň Zeme) do 21.5.2021 a je primárne určený práve študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež aj každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

Cieľom EkoKvízu je pozitívne motivovať študentov k tomu, aby sa správali ekologickejšie, teda s väčším ohľadom na planétu Zem. Okrem toho v ňom budú môcť študenti bezplatne a hravou formou získať potrebné vedomosti o environmentálnych témach, ako aj nástrahách súčasnej klimatickej krízy a možnostiach zmiernenia ich negatívneho dopadu. Po ukončení kvízu budú zverejnení aj tí najšikovnejší, ktorí od organizátorov získajú ekologické, lokálne a udržateľné ceny, ktoré organizátorom poskytla SK UNESCO.

Kvíz bude možné hrať priamo na webovej stránke ekokviz.eu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tu nájdete aj informácie, či odpovede na vaše otázky, ako sa do kvízu môžete zapojiť.

Milí žiaci OA Prievidza, veríme, že sa do kvízu zapojíte, čím prejavíte záujem o dianie okolo nás, a zároveň oslávime Deň Zeme.

Posledná zmena na Streda, 21 Apríl 2021 15:30  

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Duálne vzdelávanie

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

IT akadémia

 

 

Poradca pre školy

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691

Euroscola

Súvisiace články