Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktuality Workshop SadOVO na škole a plánovanie výsadby

Workshop SadOVO na škole a plánovanie výsadby

E-mail Vytlačiť PDF

Dňa 18. 05. 2023 (štvrtok) sa na našej škole konal workshop SadOVO k projektu školských ovocných sadov - SadOVO, ktorý realizuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica s podporou Nadácie Tesco. Jeho cieľom je nadchnúť pre ochranu vzácneho odrodového dedičstva najmä mladú generáciu, a to výsadbou ovocných vysokokmenných sadov v areáli školy.

V úvode workshopu pán Ing. František Cimerman z neziskovej organizácie CEEV Živica zapojil žiakov I. A triedy hravou formou do ovocných aktivít zameraných na spoznávanie školskej záhrady, ako aj na problematiku a význam zachovania starých odrôd ovocných stromov a kríkov. Ďalšie aktivity smerovali k participatívnemu plánovaniu a vytyčovaniu výsadby. V závere programu žiaci vytýčili v areáli školy miesta pre výsadbu stromov, ktorá sa bude realizovať na jeseň tohto roka. Už teraz sa nevieme dočkať!  

 

Posledná zmena na Utorok, 23 Máj 2023 07:25  

Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola

Súvisiace články