Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Obchodná akadémia, F. Madvu 2, Prievidza

LYŽIARSKY 2014

Termín lyžiarskeho kurzu sa blíži: 8.2. - 14.2.2014

  1. Pozrite si tieto pokyny : http://oaprievidza.edupage.org/text/?text=teachers/15793&subpage=25
  2. Ak máš nedoplatené, treba doplatiť !!!
  3. Zisti si, prekontroluj si, či máš v poriadku údaje v zozname.
  4. Sleduj oznamy na webe a nástenke školy -- Stano MALEGA učiteľ.
 

Predvianočný Európsky parlament

V pondelok 9.12.2013 sa niekoľko desiatok študentov a ich učiteľov z celého Slovenska vybralo na pozvanie europoslanca Petra Šťastného na takpovediac exkurziu do Štrasburgu. Z našej školy – Obchodnej akadémie Prievidza - bolo 11 študentov. Keďže som bola medzi nimi, myslím si, že dokážem svoj subjektívny názor vyjadriť v niekoľkých odsekoch.

Čítajte viac...
 

Víťazka v Hre Milión

Nadácia Slovenskej sporiteľne zorganizovala v októbri a novembri 2013 unikátnu hru pre stredoškolákov www.hramilion.sk. Hra bola zameraná na zvýšenie finančnej gramotnosti a odmenou za vedomosti a za trpezlivosť v hre boli zaujímavé ceny. V súťaži sa registrovalo viac ako päťtisíc stredoškolákov, mnohí z nich postupne plnili všetky úlohy, prešli všetkých 30 levelov a na konci hry mali na svojom virtuálnom účte aspoň 1 milión eur. Do žrebovania o celkového víťaza bolo zaradených 794 súťažiacich, spomedzi nich najväčšie šťastie mala naša žiačka! Tešíme sa z úspechu Moniky Hagarovej z. I. B, ktorá v súťaži Hra Milión zvíťazila a okrem tabletu iPad získala aj cenu pre Obchodnú akadémiu v hodnote 2000 eúr. Blahoželáme, Monika, a ďakujeme!

Svoju finančnú gramotnosť si môžete otestovať na: http://www.akademiafg.sk/test_financnej_gramotnosti/ , aj na http://fqtest.sk/, a tiež na http://www.fininfo.sk/sk/otestujte-si-fiq. Zbierku úloh z finančnej gramotnosti si môžete stiahnuť na stránkach Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania.

O úspechu našej žiačky informuje na svojich stránkach aj náš zriaďovateľ - Trenčiansky samosprávny kraj

 

Každý si môže skúsiť aspoň hodinu programovania

V dňoch 9. - 15. decembra 2013 prebieha celosvetový Týždeň vyučovania počítačových vied (Computer Science Education Week). Organizátori veria, že možno až desať miliónov detí a dospelých z celého sveta si vyskúša programovanie zábavnou a príťažlivou formou. Oblasť informatiky je známa vysokým dopytom po pracovných silách a ponúka nadpriemerné ohodnotenie.
Venujte hodinku času kurzu Hour of Code, napíšte azda prvý počítačový program v živote - vo vizuálnom programovacom jazyku Blockly iba myšou presúvate bloky kódu a skladáte akési puzzle príkazov pre vtáčika, ktorý naháňa prasiatko. Alebo si radšej chcete vyskúšať písanie javaskriptov, vytvoriť svoju vlastnú aplikáciu pre mobily, napísať počítačovú hru? Navštívte www.hourofcode.com.
 

Olympiády na OA

Už o dva - tri mesiace budú v Soči zimné olympijské hry. Ale my máme olympijské súťaženie už v týchto dňoch. Konajú sa školské kolá olympiád - olympiáda v SJL, Biblická olympiáda, Olympiáda ľudských práv, Olympiáda v anglickom, nemeckom, francúzskom, ruskom jazyku... Odkaz organizátorom, spätnú väzbu, dojmy zo súťaží môžete zapísať na našu nástenku školských olympiád. O organizácii súťaží pozri na www.olympiady.sk

V stredu 11. decembvra sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2B. Zvíťazil Július Brna zo IV. C, druhý bol Ivan Matys z IV. B a tretia skončila Miroslava Rosinská zo IV. C. Blahoželáme

Dňa 4. 12. 2013 sa uskutočnila na našej Obchodnej akadémii Biblická olympiáda. Zúčastnili sa jej študenti 1. – 2. ročníka. Na 1. mieste sa umiestnila Monika Hagarová z 1.B, na 2. mieste bol Peter Štancel z 2.A triedy a na 3. mieste bola Tatiana Kováčiková z 2.A triedy. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme. Budú reprezentovať našu OA na Dekanátnom kole Biblickej olympiády, ktoré by sa malo uskutočniť v marci 2014. Súťaž zorganizovala S.M.Xavéria Mikulová, FDC.

Dňa 28. novembra 2013 sa v Obchodnej akadémii v Prievidzi uskutočnilo školské kolo v Olympiáde z anglického jazyka v kategórii 2A pre I. a II. ročník. Na prvých troch miestach sa umiestnili žiaci: 1. Ištvániková Kristína, II.B trieda 2. Štancel Filip, II.A trieda 3. Wéberová Andrea, II.C trieda Víťazom gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

 Vyhodnotenie školského kola Olympiády ľudských práv Dňa 26. novembra 2013 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo Olympiády ľudských práv. Olympiádu pripravila pani profesorka Balcarová a Majdanová. Súťaže sa zúčastnilo 20 žiakov. Súťažiaci museli zvládnuť test aj ústnu odpoveď. Teší nás, že výsledky testu boli veľmi vyrovnané, čo svedčí o záujme našich žiakov o ľudské práva. V celkovom hodnotení obsadila prvé miesto Barbora Gajdošíková z III. B, druhé miesto obsadil Denis Šmída z I. C a tretie miesto obsadila Nikola Vrabcová z III. C. Víťazom blahoželáme a Barbore želáme veľa úspechov na krajskom kole v Dubnici nad Váhom.

 

eTwiningový maratón

Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi z 3. A a 3.C a ich učiteľ S. Malega sa 21. 11. 2013 pridali k projektu v Českej republike. Témou tohtoročného maratónu bolo "Miesto, kde sa nám bude žiť lepšie„. Projekt vychádza z „Europského roka občanov“ a hlavným cieľom maratónu bolo zamyslieť sa nad miestami v našich mestách, ktoré by sme chceli zmeniť k lepšiemu. „Už dlhšiu dobu nás trápi príjazdová cesta zo severu do mesta Prievidza, a tak sme sa rozhodli navrhnúť úpravu plota pri vstupe do mesta. Pozrite si naše návrhy. Vieme, že tie návrhy sú nič moc, ale SNAŽILI SME SA !!! a naši sprejeri z Prievidze by to spravili óóóóómnoho krajšie !!!“ tvrdia autori projektu.

Video na youtu.be

Nástenka na padlet.com

 

Olympiáda zo slovenského jazyka

Vyučujúci slovenského jazyka a literatúry pripravili pre svojich žiakov Olympiádu zo slovenského jazyka, ktorá konala vo štvrtok 21.11.2013 v školskej knižnici. Do súťaže sa zapojili 17 študenti 1. a 2. ročníka, ktorí súťažili v B kategórii. Študenti absolvovali dve súťažné kolá - pripravili si vlastné rečnícke výstupy o návšteve veľkomesta, po krátkej prestávke sa zamysleli nad testom zo slovenského jazyka.

Po sčítaní bodov mohla odborná porota oceniť tých najlepších. Na prvom mieste sa s rovnakým počtom bodov umiestnili  dve žiačky prvého ročníka - Monika Hagarová z I.B triedy a Soňa Píšová z I.C triedy. Aj o druhé miesto sa podelili dvaja žiaci, tentokrát žiaci II.A Kováčiková Tatiana a Peter Štancel. Tretie miesto obsadil  Marek Papay z I.A triedy.

Víťazom ešte raz srdečne blahoželáme Laughing. Všetkým súťažiacim sa chceme aj touto cestou poďakovať za skvelé rečnícke výkony, za úžasnú pracovnú atmosféru a ale hlavne za lásku k slovenskému jazyku. Mgr. Hraňová, Mgr. Leštianska a Mgr. Balcarová

 

Pohľad na svet cez objektív K. Majdanovej

Podporujeme rozvoj nadania našich žiakov - pozrite si video K. Majdanovej z II. A triedy
 

Spolupráca s rakúskou firmou a exkurzia do Viedne

Am 22. Oktober 2013 hat unsere Handelsakademie der Vertreter der österreichischen Firma LKW Walter Herr Martin Gass besucht. Nach der Diskussion mit der Schulverwaltung gab es einen interessanten Vortrag, in dem Herr Gass die Firma LKW Walter unseren Schülern präsentiert hat. Die Schüler – vor allem die Abiturienten - waren von den Arbeitsbedingungen und von den Möglichkeiten der Weiterbildung begeistert. Viele sind daran interessiert, in dieser Firma zu arbeiten. Damit die Schüler Deutsch in der Praxis verwenden könnten und die Firma persönlich sehen könnten, werden wir am 11. Februar 2014 an der Exkursion in der LKW Walter in Wien teilnehmen. Anbei Banner inkl. Link zu LKW Internetseite. Dadurch können sich interessierte Eltern und Studenten/-innen sehr einfach über die Zusammenarbeit und die Jobangebote informieren.    

  22. októbra navštívil našu Obchodnú akadémiu zástupca rakúskej firmy LKW Walter pán Martin Gass. Po rokovaní s vedením školy bola zaujímavá prednáška, v ktorej pán Gass predstavil firmu LKW Walter našim žiakom. Predovšetkým maturanti boli nadšení pracovnými podmienkami a možnosťami ďalšieho vzdelávania. Mnohí majú záujem v tejto firme pracovať. Aby mohli žiaci použiť nemčinu praxi a vidieť firmu osobne, zúčastníme sa 11. Februára 2014 exkurzie do LKW Walter vo Viedni. Tu je banner a link k internetovej stránke LKW Walter. Takto môžu zainteresovaní rodičia a žiaci veľmi jednoducho získať informácie o firme a o pracovných miestach.

 

Študentská kvapka krvi - 4.11.2013

Aj v tomto školskom roku sme nadviazali na peknú a už niekoľko rokov úspešnú „Študentskú kvapku krvi“. V pondelok 4. novembra 41 žiakov a 10 zamestnancov našej školy darovalo najcennejšiu tekutinu. Patrí im za to veľká vďaka!  

Pod heslom "Darujme spolu život" sa aj tento rok v októbri - novembri koná Študentská kvapka krvi, celoslovensky organizovaná  Slovenským červeným krížom, Národnou transfúznou službou SR, www.ntssr.sk .V pondelok 4. novembra darovalo krv niekoľko desiatok dobrovoľníkov z radov študentov i učiteľov Obchodnej akadémie v Prievidzi. Snímky počas celého dňa robila Martina Suváková z III. B, od ktorej si môžu mnohí z darcov vypýtať individuálne zábery z priebehu darovania krvi

 

Výstava húb

V piatok a v sobotu 18. a 19. októbra 2013 sa na našej škole uskutočnila výstava húb, ktorú pripravili žiaci III. A s podporou riaditeľa školy Mgr. Ľubomíra Vidu.

Výstavu si okrem našich študentov prišli pozrieť desiatky návštevníkov z Prievidze a okolia, mali sme návštevníkov aj z Čiech a Poľska. Bolo vystavených 168 druhov húb. Hubou výstavy sa stala bedlička ostrošupinatá- Lepiota aspera. O úspechu výstavy svedčí mnoho pozitívnych ohlasov v knihe návštev.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli zozbierať huby a tým prispeli k druhovej rozmanitosti húb a  pútavému obsahu výstavy. Osobitne ďakujeme pánovi riaditeľovi, ktorý nám poskytol priestory a umožnil nám túto výstavu usporiadať.
žiaci III. A triedy

 

Exkurzia štvrtákov

Dňa 8. 10. 2014 sa 65 žiakov štvrtého ročníka vybralo do Bratislavy. Program exkurzie bol naozaj bohatý. Navštívili sme Národnú banku Slovenska, kde sa aj diskutovalo o menovej politike SR a EU. Potom žiakov čakal Veľtrh pomaturitného vzdelávania VAPAC s bohatou ponukou VŠ, ale aj iného pomaturitného vzdelávania, kariérneho poradenstva. Krásu nádherného slnečného dňa sme si po skončení prvej časti exkurzie vychutnávali na brehu Dunaja v známom obchodnom centre v blízkosti Slovenského národného divadla. Čerešničkou na torte sa nakoniec stala návšteva predstavenia Na koho to slovo padne v Divadle Astorka. V bláznivej groteske o túžbe po moci sme predovšetkým obdivovali herecké majstrovstvo pätice populárnych hercov, ktorých sme doteraz poznali z populárnej Partičky.

Čo dodať na záver - za seba -  ďakujem žiakom za dochvíľnosť, kultúrne vystupovanie v divadle, za úspešnú reprezentáciu v školy v NBS. Mojim kolegyniam ďakujem za ochotu, ktorou sa podieľali na príprave a realizácii exkurzie. Verím, že napriek únave to stálo za to. Laughing J.Hraňová

 

 

Informatická súťaž iBobor – informácia pre účastníkov

Prihlásení žiaci kategórie Seniori (3. a 4. ročník) súťažia 11. novembra 2013 (pondelok) od 6. vyučovacej hodiny, teda od 12.05 v učebni N12. Juniori (1. a 2. ročník) súťažia 12. 11. 2013 (utorok) v učebni N12 nasledovne: žiaci z tried I. A a I. C počas 5. hodiny (od 11.15), žiaci z tried I. B, II. A a II. B počas 6. hodiny (od 12.05). Na stránke http://ibobor.sk/sutaz_demo/  si môžete vyskúšať vyriešiť úlohy z minulých ročníkov. Prineste si so sebou pero a papier. Podrobné informácie o súťaži nájdete na stránke www.ibobor.sk . Všetkým účastníkom prajem veľa úspechov.  
 

Návšteva z Rakúska

Zusammenarbeit mit Österreich

Am 22. Oktober 2013 wird unsere Schule von Herrn Martin Gass besucht. Er ist der Vertreter der österreichischen Firma LKW WALTER, die Transporte in ganz Europa organisiert. Für unsere Schüler ist das eine ausßergewöhnliche Gelegenheit nicht nur Deutsch in der Praxis zu verwenden, sondern auch neue Freunde und Kontakte zu schließen. Wir freuen uns auf unseren Gast

Herzlich willkommen in der Slowakei!

   
 

Spolupráca s Rakúskom

22. októbra navštívi našu školu pán Martin Gass - zástupca rakúskej firmy
LKW WALTER Viedeň, ktorá organizuje prepravu v rámci celej Európy.
Pre našich žiakov je to výnimočná príležitosť nielen použiť nemčinu v praxi, ale aj získať nových priateľov a kontakty. Veľmi sa tešíme na nášho hosťa.

 Srdečne Vás vítame na Slovensku! 
 

Pozývame do divadla – historická budova SND

Žiaci predmetu „Podnikanie v cestovnom ruchu“ idú na návštevu veľtrhu cestovného ruchu SLOVAKIATOUR 2014, okrem veľtrhu navštívia Galériu v Mirbachovom paláci a úspešné predstavenie Julio a Romea „JaR“ v Slovenskom národnom divadle.

  • Dátum: 31. 01. 2014
  • orientačná celková cena 15.- € (doprava + vstupné 4.-€ - môžu byť kultúrne poukazy)
  • tvorcovia: réžia, scénar - Soňa Ferancová, choreografia - Laci Strike, účinkujú: Laci Strike, Peťka Alma, Gorky, Zitron, Dando Starr, Nespi, Esso, Kubo, Orby

Tanečné hiphopové predstavenie na motívy Shakespearovej hry Romeo a Júlia – netradičné a originálne hneď z niekoľkých dôvodov: tanečníci hip hopu v ňom prekračujú hranice svojho žánru a nezaujato a slobodne komunikujú s rôznymi tanečnými štýlmi. Shakespearova tragédia sa v ich podaní mení na tragikomédiu a relativizuje aj tento divadelný žáner. Špičkové choreografie, pohybové nápady, výtvarne bohatá výprava posúvajú príbeh lásky a nenávisti k nečakaným pointám. Koprodukcia Baletu SND a Street Dance Academy.

Ak máš záujem, príď sa nahlásiť hneď, najneskôr do utorka 1.10. do III. C – sl. Tarabčíkovej alebo Šimorkovej

 

Poznaj iných, spoznáš sám seba

V piatok 25. septembra 2015 sa po ročnej prestávke uskutoční celomestská nesúťažná prehliadka stredných škôl pod názvom Poznaj iných, spoznáš sám seba. Jej cieľom je predstaviť žiakov prievidzských stredných škôl verejnosti.  Našou úlohou je pripraviť stánok našej OA. Radi by sme v krátkom kultúrnom programe predstavili aj talenty našej školy, preto hľadáme tanečníkov, hudobníkov, hercov, adeptov moderovania, hostesky do stánku našej školy - proste tých, ktorí sa svojho talentu neboja... Wink Viac informácii sa dozviete na  stretnutí záujemcov, ktoré sa bude konať v piatok 18. 09. o 9:30 v pracovni výchovného poradcu (nová budova, pred jedálňou).  Mgr. Jana Hraňová 

 


Strana 63 z 66

Národná cena kvality v OVP 2024

Erasmus+

COVP

WORKI projekt

Duálne vzdelávanie

Národná sústava kvalifikácií

OA a SOŠL Opava

Člen Siete Pridružené školy UNESCO

ISIC

 

 

Ambasádorská škola EP

 

 

Škola priateľská k deťom

 

 

Poradca pre školy

Overovanie kvalifikácií

Základné informácie

Obchodná akadémia, F. Madvu 2, 971 29 Prievidza. Zriaďovateľ školy: Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, 911 01 Trenčín. Riaditeľ školy: Mgr. Ivan Kadlečík - ivan.kadlecik@oapd.tsk.sk IČO: 00162094 telefón: 046/5438118 fax: 046/5430691 instagram: https://www.instagram.com/oaprievidza/ facebook: https://www.facebook.com/oaprievidza.sk

Euroscola


Hlasovanie

Tešíte sa na nový školský rok?
 

Návštevníci stránok

 10 hostí